| Nekochxn a întrebat:

As vrea sa imi dau acasa un piercing in cartilaj si as vrea sa imi dea cineva mai multe detalii despre pasii pe care trebuie sa ii urmez cand imi dau piercingul si despre vindecare, daca trebuie sa port neaparat cercei de aur sau de argint si cu ce trebuie curatata zona respectiva pentru a evita infectiile.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

De ce nu mergi la un salon?

| bbnnmm a răspuns:

Mie îmi făcuse o mătușă, care lucrează la spital, dar acum mulți ani. Din câte îmi amintesc, a folosit un ac mai gros, a dezinfectat zona înainte, a băgat acul și cumva a băgat și cercelul, iar când a scos acul, cercelul a intrat singur. După nu am scos cercelul câteva ore parcă. În rest, îl scoteam să curăț zona și cercelul cu spirt. Știu că mi-am cumpărat cercei noi, nu erau din aur sau argint. Ar fi mai bine să mergi la spital să îți facă gaura, la secția de maternitate, acolo asistentele fac găuri pentru nou-născuții (fete) și se pricep sau la o bijuterie unde se fac și găuri, dar am auzit că (,) cu pistolul doar mai tare decât cu acul.