| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU! Aş vrea să ma apuc de fumat şi nu ştiu ce țigări să iau prima dată. Ce țigări slabe, dar calitative ştiți(sunt fată.)? Sau ce mi-ați recomanda? Şi vă rog nu începeți cu chestii de genu' "nu e bine sa fumezi blabla". Ştiu că nu e, dar e decizia mea. Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și de ce vrei să fumezi?

| siriusblack98 a răspuns:

Nu-s fumator, n-am fumat niciodata, am impresia ca sunt totusi si mai ''batran'' decat tine dar vreau sa te intreb ceva te rog, ce te impinge sa vrei sa fumezi? Anturaj? ti se pare ''smecher''? Ori vrei sa dovedesti ceva cuiva?

| anonim_4396 explică (pentru siriusblack98):

Nu are legătură cu anturajul. Sunt stresată în ultima vreme şi vreau să mă "calmez" cumva. Da, ştiu ca nu e cea mai buna variantă, but who cares?

| siriusblack98 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles.Pana recent am trecut prin aceeasi problema dar ma relaxam prin sport.Asta pana am eliminat cauza care ma tot stresa.Iti sugerez acelasi lucru. Uneori un nou inceput este foarte ''racoritor''.

| DarthNiger a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine gaseste-ti un hobby ca sa iti ocupi mintea si sa te relaxezi, fumatul nu este nici cel mai potrivit si nici cel mai sanatos mod de a te destresa, si da si anturajul are legatura cu dorinta ta de a fuma, asta pentru ca ai vazut sau ai auzit de la alte persoane cunoscute ca fumatul te relaxeaza.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Cine este dependent de fumat + alcool+ cafea+ sucuri va trebui sa lucreze dublu pentru a face fata cheltuielilor. Ce e mai dureros e ca aceste persoane nici nu se pot angaja, deoarece angajatorii nu oferă timp liber pentru fumat si nici ei nu sunt de acord sa renunțe la fumat pe perioada orelor de munca.Așa sunt nevoiți sa lucreze ocazional la negru si restul din furat. Halal viață, halal familii, si in cele mai multe cazuri, copiii le urmează exemplul.

| Irinelp a răspuns:

Esti prea sanatos si ai prea multi bani? Lasa moda deoparte.