| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa va întreb ceva dar nu vreau sa va bateti joc sau sa ma luati la misto. Vreau seriozitate, va rog! Deci, ai mei nu ma lasa sa dorm singura. Am deja 12 ani, in 2 luni fac 13 si imi e foarte rusine cu acest lucru. Imi e rusine sa-i spun cuiva pentru ca deja sunt mare si e foarte rusinos sa dormi cu mama ta la varsta asta. Le spun alor mei despre asta de un an. Imi doresc de mai mult timp sa dorm singura dar imi era rușine sa ii întreb nu stiu de ce. In ultimul timp (o luna si ceva) le spun asta in fiecare seara dar nu ma asculta. Ori imi spun "de aia" ori nu răspund si tata ma ia mereu la misto deci nu am sanse sa-l conving. Va rog, un răspuns concret si fara misto, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E foarte ciudat dar probabil ca ai tai sunt absolut excesiv de protectori si au impresia ca ai putea sa te uiti pe internet toata noaptea sau mai stiu eu ce. Ai putea incerca ca intr-o seara sa iti aduci o lenjerie de pat pe care sa o pui pe canapea in sufragerie si sa dormi acolo. Ma gandesc ca in general in aceasta camera nu poti avea intimitate, astfel ca in cazul in care ai putea sta pe telefon toata noaptea sau ai avea alte preocupari te-ar putea vedea, deci te-ar putea avea sub control si poate peste ceva timp o sa te lase sa dormi singura.

| anonim_4396 explică (pentru Aasdfghj):

Am fost o data la hotel si avand doua camere ei au dormit împreună(sincer ma mir si acum) iar eu am dormit singura si mi-au luat tlf cica sa nu stau toata noaptea pe el. Le spun mereu ca nu de asta vreau sa dorm singura(desi ar fi si acesta un motiv) dar nu vor sa ma înțeleaga. Le-am zis ca daca e nevoie imi pot lua telefonul ca sa nu creada ca stau toata noaptea pe el desi nu stiu care ar fi problema mai ales ca e vacanta si as vrea sa ma distrez nu sa ma culc la 12 cu mama

11 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Dar părinții tăi de ce nu dorm împreună?

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Andreeush):

Obicei de cand era bunica fata. Atunci, datorita spatiului redus (se incalzea doar o camera), copiii dormeau cu cate un parinte impreuna.

| anonim_4396 explică (pentru Andreeush):

Mama spune ca nu are unde sa doarma desi ar fi loc sa doarma cu tata(el are pat de 2 pers) si zice ca el se trezeste dimineața(trebuie sa se duca la munca si na) si zice ca o trezeste si pe ea si nu stiu ce sa mai fac. In stilul asta cred ca o sa dorm cu ea pana la 18 ani cand plec la facultate... (am răspuns cuiva mai sus)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E ciudat ce scrii tu aici.
Sincer!
N-am mai auzit de așa ceva (chiar nu știu ce să-ți răspund).
Dacă la 12 ani mi-ar fi spus vreunul dintre părinți că trebuie să dorm cu cineva în pat, cred că m-aș fi uitat la ei ca la navele extraterestre.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu despre ce vorbești... Cand eram la scoala toti colegii spuneau ca stau toata noaptea pe tlf si ca ai lor nu le spun nimic iar eu la maxim 12 trebuie sa ma culc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mulțumesc tuturor pentru răspunsuri! Nici nu stiu cui sa ii dau funda... As vrea sa imi dati ceva sfaturi cum sa ii conving, ceva sa ii faca sa se răzgândeasca.

| Adrian5575 a răspuns:

La varsta asta e chiar ciudat sa dormi cu parintii. Aveti o camera libera in care ai putea sa dormi numai tu si nu vor ei?

| anonim_4396 explică (pentru Adrian5575):

Ar fi sufrageria unde avem o canapea care se face pat(nu stiu cum se numeste) dar nici nu vor sa auda

| Stefan2K20 a răspuns:

Foarte ciudat cazul tau..nu inteleg din ce motiv nu te-ar lasa sa dormi singura. Alții la vârsta ta au teama de întuneric și nu vor sa doarmă singuri si ti chiar iti doresti si nu te lasa părinții tăi. Foarte ciudat si nu stiu sa dau un motiv anume, nu inteleg ce-i in capul lor...

| anonim_4396 explică (pentru Stefan2K20):

Mama spune ca nu are unde sa doarma desi ar fi loc sa doarma cu tata(el are pat de 2 pers) si zice ca el se trezeste dimineața(trebuie sa se duca la munca si na) si zice ca o trezeste si pe ea si nu stiu ce sa mai fac. In stilul asta cred ca o sa dorm cu ea pana la 18 ani cand plec la facultate...