| Anonnnnn a întrebat:

Buna TPU:*
azi este ziua mea si o sa invit niste fete la mine acasa.
ce jocuri imi recomandati sa jucam? nu vreau ca aceasa petrecere sa fie plictisitoarehappy
funda pentru cele mai bune ideii

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Sal!

la multi ani! la multi ani!

pe calc: buble trouble

asa: adevar si porvocare, sticluta cu porunci, mima, jocuri asa cum ar fi: monopoli, roata morocului... si a-ti putea chiar sa face-ti prajituri
tu, fiind sarbatorita esti bucatarul sef iar celelalte sunt ajutoarew. face-ti niste prajituri apoi gustati-va capodopera.

iesiti pe afara daca-i vreme buna si jokativa cu minegea, mergeti prin oras, prin parca.

s-au a-ti putea juca povestea fara fir.
adiak: iei o foaie de hartie si creionane de culori diferite pentru fiecare. va asezati in cerc si incepe. tu scrii prima prop. apoi dai foaia la urmatoarea, dar cu partea scris acoperita, si ea ttrb sa scrie ceva... si totrt asa... ( alegeti o tema. cum ar fi iubirea vietii mele, sau ziua buclucasa)

saper ca te-am ajutat! distractie placuta!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

"Adevar sau provocare". Distractie placuta! Numai bine!

| BeHappyForMe a răspuns:

Remi daca ai, adevar si provocare (sigur nu ma plictisiti), matele incurcate daca stii cum se joaca, joi sa incurcati cat mai bine si cineva care sta cu spatele trebuie sa va decurce, Flori, fete si baieti, Cineva scrie, fara sa vada nimeni, primele propozitii dintr-o povestire.

Apoi impatureste hartia, astfel incat sa nu se vada decat bu8ltima propozitie.Hartia trecela urmatoarea persoana, care citeste ultima propozitie si continua povestea.
Dupa ce au scris toti cate ceva, cititi cu voce tare toata povestea.
Monopoly
cam atatea imi vin in minte sper sa te distezi la petrecere si LA MULTI ANI!

| Bixx a răspuns:

Poi in primul rand LA MULTZI ANI! si in al 2-lea rand:
fantanita (e jocul ala in care legi pe cineva la ochi si ii spui" ai cazut intr'o fantana-cati metri avea" poate sa-ti raspunda cu un nr de la 1-15. apoi ii spui "cineva te'a salvat, unde l'ai sarutat" si fara sa stie aratati niste locuri (pe buze, obraz, mana...stiu eu), dupa asta il intrebi cine l-a salvat si arati diferite persoane... e distractiv, cel putin mie imi place.
adevar sau procare stii cum s joaca
carti
daca ai monopoly sau alte d'astea sunt binevenite
puteti face farse la telefon
Ideea e sa va distrati cum va place, mie si prietenilor mei asa ne place sa ne distram.

| ale_8755 a răspuns:

SALL:*la muuuuuuuuultzi ani si tot ce iti doresti!
eu zic sa va jucati adevar sau provocare sau monopoly, remi si daca iti place sportul badmintonhappy
Have fun!:*.