| Elena11 a întrebat:

Azi fostul meu prieten, pe care nu l-am mai vazut de aproape 2 luni, se purta foarte frumos cu o fata pe care el stie ca nu o suport. Ea e fata pe care nu o suport deoarece cand noi eram impreuna ea se baga in seama cu el (nu din cauza ca ii placea de el ci doar pentru ca imi place sa se bage cu baietii in seama si invers) iar eu nu eram de acord si acest lucru a avut oarecum legatura cu despartirea noastra.

El se purta mai frumos adica se baga mereu in seama cu ea, radea la ea si dupa ce facea toate astea se uita la mine sa vada ce reactie am. Eu ma gandesc ca face asta sa imi arate ca nu ii mai pasa de mine..ca a trecut peste. Ce credeti?

3 răspunsuri:
| mary123 a răspuns:

Ti-ai cam dat singura raspunsul la intrebare. Da, se poate ca el sa vrea sa-ti demonstreze ca a trecut peste. Sau, din contra sa nici nu-i pese de tine si sa o faca fara sa se gandeasca la tine. Oricum, reactia ta cea mai potrivita ar fi indiferenta, care doare mai tare decat orice arma, crede-ma. Din moment ce v-ati despartit, si din moment ce el mai umbla si pe langa altele cand erati impreuna e clar ca nu e chiar fidel si asa mai departe. Nu e de tine. Un baiat care umbla si pe la altele n-o sa faca altceva decat sa te raneasca. V-ati despartit? Lasa-l in spate si mergi mai departewinking

| Elena11 explică (pentru mary123):

Deci pe mine chiar nu ma mai intereseaza dar nu inteleg de ce se uita la mine cand glumeste cu ea...eu chiar am fost indiferenta fata de el.

| mary123 a răspuns (pentru Elena11):

E vorba de mandria masculina. Se uita la tine sperand sa vada ca esti nervoasa si sa-si gadile orgoliul prin asta, sa-si spuna... Ia uite, inca ma place, ce macho sunt. Parerea mea big grin