| NuStiTotulDespreMineAsaCaTaci a întrebat:

care ma ajuta si pe mine cu niste statusuri despre prietenie si indiferenta?

Răspuns Câştigător
| CamiiBăă a răspuns:

Statusuri prietenie:
Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!
Rudele ti le da Dumnezeu, prietenii ai dreptul sa-i alegi! Am ales ce-am vrut!
I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.
Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta.
Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor.
Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile.
Statusuri indiferenta:
Daca ai nevoie de mine nu sunt aici. strig-o pe ea poate isi face griji!

si-ar fi mai simpluu` si mai usor, sa nu-ti pesee` uneOri :-J!
?¦ Zambete`n excess! N`avem nici un motiv serios d stress ¦?

>Zambeste[, maine poate fi mai rau!
""... Unii oameni nu gandesc, vorbesc si...ranesc!broken heart""
Funda? big grin

5 răspunsuri:
| piticoth a răspuns:

1. Nu prea stiu de ce-ti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie carea sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie. [ happy ]

2. Nu cunoastem decat ceea ce imblanzim. Iar oamenii nu mai au timp sa cunoasca nimic. Cumpara lucruri gata facute de la negustori. Si cum nu exista negustori de prieteni, oamenii nu mai au prieteni.

3. Prietenia este, in primul rand, pacea reciproca si zborul spiritului pe deasupra amanuntelor vulgare.

4. Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

5. Prietenia este ca atunci cand faci pe tine... Toata lumea poate vedea asta, dar numai tu simti sentimentul cald de care ai parte. [ laughing ]

6. Nu ma judeca pentru ca tu nu poti fii ca mine!

7. Prietenii vin si pleaca, doar cei fideli raman!

8. Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.

9. Nimeni nu poate trai fara prieteni, chiar daca stapaneste toate bunurile lumii.

1o. Ma pot increde mai mult in dusmani cinstiti decat in prieteni falsi.

11. Prietenia e lucrul cel mai greu de explicat. Nu este ceva ce se poate invata la scoala. Dar daca nu ai invatat ce inseamna prietenia inseamna ca nu ai invatat nimic.

12. Prietenia = O nava destul de mare pentru a duce doi insi pe vreme frumoasa, dar numai unul cand e vreme rea.

1. Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

2. Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

3. Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

4. Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai. pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

5. Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroi [ happy ]

6. Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

7. Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

8. Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

9. Vezi tu?! Ea nu prea stie ce se intampla, dar stie ca o adori! Tu sti ca ei nu-i pasa, si asta iti da fiori! Iti place ca se lasa greu, iti place ca e cuminte... Tu nu prea o minti pe ea... Dar ea mereu te minte!

1o. Degeaba plangi si regreti. Tu nu credeai c-o sa ma pierzi. Dar astazi plangi cu lacrimi amare. Acum sunt alta si te doare!

11. Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

12. Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!

13. Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

14. Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

15. O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.

16. Durerea te-a maturizat, te-a pus pe ganduri! Te-a invatat sa citesti printre zambete si randuri.

17. Ma intreaba: "Ce s-a intamplat cu tine?". Eu ii raspund cam ironic: "Mai ai vreo treaba cu mine".

18. Iar am iesit pe strazi, in casa nu mai rezist. De astazi tin regim de vise, sa te uit mi-am promis!

19. Daca ai nevoie de mine, nu mai sunt aici. Cheama-ti zdreanta ca poate ea isi mai face griji. [ happy ]

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html

| Kristinukk a răspuns:

Buna,
- O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.

- Un lucru bun devine mai bun si mai frumos daca poti sa-l imparti cu prietenii.
- Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri.

- Prietenia inseamna un suflet in doua trupuri.
- Pt a-ti face un prieten trebuie sa mai inchizi cate un ochi. Pt a-l pastra insa, inchide-i pe amandoi.
- Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

- Prietenii sunt ca ciocolata. Nu te mai saturi de ei.
- O prietenie incepe cu un zambet, traieste printr-o lacrima si se termina cu un sarut.

- Prietenia este un bland angajament al inimii.
-O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt.
-"Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata..."
-E greu sa uiti clipele pe care le-ai petrecut… E greu sa uiti prietenii pe care i-ai avut…
-Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane!
-Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc.

INDIFERENTA:

-Iti va fi dor poate'ntr'o zi...cand, auzindu'mi glasul, vei sti ca nu am sa revin...==> destinul meu e altul!
-nu sunt perfecta...stiu! am o gramada de defecte...da` n`am obligat pe nimeni sa ma accepte.
-Nu am nevoie sa-mi se`arate vreun drum sau sa fiu invatata cum sa gandesc acum!
-Se spune ca nu ai cum sa fi mai prost decat in ziua in care te-ai nascut, dar unii sfideaza aceasta lege constant.
-Spun ca nu`mi pasa, ba`mi pasa sa stii. Spun ca o sa plec azi, dar o sa ma`ntorc intr-o zi. Spun ca nu mi`e dor, sincer mi`e dor. Spun ca sunt ok, dar de fapt nu mi`e usor.
-Si n-am uitat, cat am plans de fapt, cat am regretat, am realizat ca tot ce-i bine nu tine mereu cu tine, retine, dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de`un bine!
-Am trecut peste tine Nu`ti pune semne de intrebare Nu ma uit iar inapoi, chiar daca pe amandoi ne doare.
-Cu nimic mai speciala, cu nimic mai deosebita.Doar diferita.
-Vrei sa ma schimbi? Schimba`te tu primul.Tu esti doar personajul.Eu fac filmul`.

Sper sa-ti placa kiss~!

| Pufuletss a răspuns:

Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! Dar fereste-te de ziua in care o sa prind tupeu!
Zambetu` meu e din nou colorat. Am trecut peste tot ce mi s-a intamplat.

Si pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de atat nu ai fost niciodata.

O vezi cum pleaca, cu ochii goi. Esti prea mandru sa o opresti. Crezand ca vine inapoi.
Acum ar trebui sa stiu mai clar ce vrei Ea are de pierdut, tu esti ok.
Cate ne-am propus, aveam o gramada de amintiri versurile astea ti le dedic tie:"Doi ochi frumosi si un chip stralucitor" a fost de ajuns pentru mine ca sa ma dobori.
Si te doare cand vezi ca nu-mi pasa...si spun mereu "Nu mai conteaza, Hai lasa!"
Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta.
E nevoie de ani ca sa ai incredere intr-o persoana si cateva secunde pentru a o distruge.
Bruma ucide florile asa cum uitarea ucide prieteniile!
Prietenii vin si pleaca... Dusmanii se aduna.
Sunt fitoasa si am stil, fata, spate, si profil...sunt o fetita cuminte si te fac doar din cuvinte. funda:X...

Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

Fi intodeauna cine esti si daca acest lucru nu e de ajuns pentru cineva, acel cineva nu e de ajuns pentru tine

Ce te-ai gandit ca indiferenta ta ma doare? ha`?! dar, nu te-ai gandit. pentru.` mine mai existi oare?

imi place sa cred ca nu am pierdut nimic, si daca totusi am pierdut ceva, inseamna ca nu-mi trebuia!

Ce unii au si nu apreciaza. altii isi doresc si doar viseaza!
Am luat dupa mai multe site-uri... sper sa te ajute.winking Funda? big grin