| mileyselydemy a întrebat:

Ce materii si cate ore se fac la liceu la profilul filologie bilingv?

Răspuns Câştigător
| Crisツ a răspuns:

Depinde dacă eşti la profil filologie bilingv engleză, franceză sau germană.
Dar orarul e cam acelaşi:
2 ore de mate
5 de romana
5 de engleză/franceză/germană
2 de logică
2 de geografie
o ora de geografia Angliei, a Franţei sau a Germaniei
2 ore de informatică
desen
muzică
latină
2 ore de istorie
2 ore de fizică
o oră de chimie
o oră de biologe
educaţie fizică
religie
şi va trebui să alegi încă o limbă pe langă cea principală. Dacă eşti la engleză,la liceul meu a trebuit sa alegem dintre franceză, germana sau spaniolă. La fraceză, alegeam dintre engleză, germană si spaniola şi la germana dintre engleză, franceză şi spaniolă.
În clasa a XI-a va trebui să alegi încă o limbă pe care să o studiezi: la noi era norvegiană sau italiană.(dar fiecare liceu angajează ce profesori vrea aşa că s-ar putea să difere puţin)
Ştiu că sunt foarte multe... dar succes. happy