| RaulMA a întrebat:

Bună TPU.Ce sa fac sa ma simt mai bine..am la probleme(toata lumea are) stiu.Dar sunt multe si ma simt ca dracu. Vreau sa ma simt mai bine..am fost la fotbal, prin oras..Tot supărat sunt.Vreau sa fac ceva sa uit de probleme si sa ma simt si eu bine. Daca stiti ceva vreau sa stiu..multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| aimullah123 a răspuns:

Daca ai prea multe griji, prea multe ganduri naspa sau alte chestii de genul asta iti recomand sa mergi la psihiatru big grin Daca o sa constate ca ai o problema gen anxietate, depresie etc o sa iti dea niste medicamente pe care va trebui sa le iei o perioada mai lunga de timp si o sa te faci bine big grin
Atentie!
Nu lua pastile de la altcineva care mai ia si nu lua pastile de care ai auzit tu. Doar un psihiatru iti poate spune daca ai nevoie si de ce pastile ai nevoie.
Daca iei spre exemplu "Diazepam" fara sa ai nevoie sau o doza mai mare decat ai nevoie o sa ai probleme nasoale.
A si pana sa te duci la psihiatru ai putea incerca ceva mai usor.
Gen sa iei o pastila de stresclin dimineata si una seara o perioada ca sa vezi cum te simti.
Sau ceai antistres sau altceva de plante.
Eu am luat stresclin si sedatif pc inainte si erau bunicele doar ca prea slabe pentru problema mea.
Stresclin luat cateva saptamani te poate scapa de atacuri de panica spre exemplu si nu creaza dependenta si nu da reactii adverse gen greata, varsaturi, ameteli (poate doar daca esti alergic).
Sedatif pc te calmeaza dar eu tot ma enervam repede.
Deci vezi cum faci big grin

| RaulMA explică (pentru aimullah123):

O să merg la psihiatru..multumesc frumos.O zi bună!

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mergi la psiholog nu la psihiatru, tu n-ai problema sa mergi la psihiatru + ca la psihiatru mergi dupa consultul psihologului dn cate stiu