| Băă_Corina_1999 a întrebat:

Credeti ca e normal sa bea copiii o ceasca intreaga de cafea?

Răspuns Câştigător
| Ceuşan_Carla_1999 a răspuns:

Nu, nu e normal...decat sa bei cafea mai bine mananci un mar de dimineata. S-a dovedit stiintific ca un mar mancat de dimineata te trezeste mai bine decat o cafea.
incearca si vezi rezultatele.

| Lizzu a răspuns (pentru Ceuşan_Carla_1999):

"S-a dovedit stiintific ca un mar mancat de dimineata te trezeste mai bine decat o cafea. "

Nu cred deloc asta.

9 răspunsuri:
| Lizzu a răspuns:

Nu,nu e normal, ei sunt in plina dezvoltare a organismului, crestere...
Nu e normal, poate un pliculet de 3 in 1 ceva, si atat. Cafeaua este tare pentru ei.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Nu, nu e normal deloc! Cofeina nu e buna pentru copii, iar Cafeaua scade fierul din sange, ajungi sa nu mai gandesti limpede si in plus, poate aduce la aparitia cancerului sau a altor boli de inima. Oricum, daca nu beau cafea, iau Coca-Cola... si tot rau e oh go on

| mariutsa1234567890a a răspuns:

Nici într-un caz, cafeaua în genere nu se recomandă la copii. )

| IaMwHoIaM3 a răspuns:

Nu... nu e normal.

| BrUnEthaThaDeViS a răspuns:

Ca nu le face bine

| AlexandraCătălina a răspuns:

Cred că ai în jur de 13-14 ani dacă nu mă înșel. Nu știu cât de normal este, eu la vârsta aceea nu beam cafea. Este ok să bei o cană de cafea la vârsta asta dar să nu exagerezi și nu e neapărat să bei în fiecare dimineață. Sper că am fost de ajutor. happy

| Băă_Corina_1999 explică (pentru AlexandraCătălina):

Am 13 ani dar imi place foarte mult cafeau

| Lizzu a răspuns (pentru Băă_Corina_1999):

Sau pune lapte ori frisca in ceasca, ori nu o face prea concentrata. Pune mai putina.

E foarte bun cu frisca sau lapte, ok? Si nu face abuz, nu de mai multe ori pe zi.