| Anonim1468 a întrebat:

Cum as putea scapa de cosurile de la pubertate? Cum ati scapat de ele? Ati folosit ceva creme sau ati asteptat ca excesul de sebum sa revina la normal. Funda!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu o igiena riguroasa, poti sa tii sub control acneea.

| WaterDrop a răspuns:

Soare, mult soare, sport si sex. Cele mai bune remedii si nici nu sunt toxice ca posibilele alternative. Poti de asemenea sa consulti un dermatolog ca sa stabiliti cu exactitate cauza lor si tratamentul necesar, daca este nevoie.Folosind remedii dupa ureche poate agrava situatia si pe viitor sa fie chiar mai rau.

| nuisance a răspuns:

Și eu am coșuri și de ceva timp nu am mai băut lapte sau am mâncat foarte multe dulciuri și am observat că au început să mi mai dispară. Încearcă și tu să nu mai mănânci așa multe dulciuri gen cipsuri și căcaturi de astea. De asemenea am decis să renunț la lapte și să fac sport, doar pentru a le da peste bot celor care fac mișto de mine.