| Dariamaras a întrebat:

Buna TPU, cum pot să-mi organizez timpul de scoala si timpul de ce "libertate" mereu ma trezesc ca am test la o anumita materie, imi spun ca invat si nu mai apuc...chiar imi doresc sa iau cat de cat note mai mari deoarece imi afecteaza destul de mult starea mentala, multumesc!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este simplu: timpul de libertate este sambata sau duminica dupa amiezile.
In timpul saptamanii mergi la scoala si ai teme, apoi trebuie sa mai si dormi.
In weekend poti invata dimineata si iesii afara doar dupa amiaza.
Mai sunt si vacantele, pentru relaxare, dar abia a trecut una happy asa ca, acum este timp doar de invatat.

| sierra1 a răspuns:

Soluția e strâns legată de rezolvarea de mai jos

https://www.tpu.ro/......psihic-am/

| dariaflorina a răspuns:

Ideea este sa îți rezervi câteva ori de învățat pentru aceea materie:o oră, doua, depinde în ce zi ai sau daca nu ai timp sa înveți cu o zi înaintea testului învață mai devreme.si după poți avea timp liber, plus vacantele care sunt.