| Rădună_Alina_1995 a întrebat:

Deci habar nu am cum sa imi organizez timpul ca sa pot sa învaț mai bine....Sau cum sa iau note mari la unele materii la care eu învăț cel mai mult dar pur și simplu nu mă plac profesori...
HELP

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este foarte simplu: dupa ora respectiva, mergi la profesor si roaga-l sa-ti explice ce nu ai inteles, sau sa te ajute cu ceva exercitii suplimentare.
Arata-ti interesul pentru obiectul respectiv si profesorul va fi impresionat si isi va schimba atitudinea fata de tine.
Dar asta inseamna sa lucrezi suplimentar la acele obiecte si sa inveti foarte bine, ca sa impresionezi profesorul.