| BiancaVB a întrebat:

De vreo 2 luni am inceput sa vorbesc cu un baiat. Am ajuns foarte apropiați. El fiind din Germania (mai vine si in Ro, dar nu in orașul meu) nu ne am vazut niciodată. L am intrebat daca vom fi mereu prieteni iar el mi-a zis asa:" Nu. Poate va fi ceva mai mult între noi". Si am vorbit toată ziua despre "viitorul" asta. Dar el are iubita. Iar noi doi suntem total diferiți. L am intrebat daca ma place si a zis ca vorbim diseara. Si când l am intrebat ce are a zis ca "Sentimente laughing" si nu mi-a mai raspuns la mesaj. Am impresia ca il plac. Ce pot face? Vreau sa i zic, si parca vreau sa fiu cu el, dar suntem asa departe. Ce pot face? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eu cred ca doar isi omoara timpul cu tine avand in vedere ca are o iubita. Esti gen, tipa aia cu care mai flirteaza cand n-are iubita-sa timp de el. E o chestie cam aiurea, mai ales ca nici nu va vedeti si eu zic sa iesi din jocul asta ca e cam vicios si doar o sa suferi. Relatiile la distanta nu sunt ok, mai ales ca el nu pare vreun tip mai serios si dedicat din moment ce flirteaza cu altele.

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

L-ai intalnit in persoana? ...something's fishy, dar poate ca mi se pare mie, n-am incredere in oamenii infideli.
Exista si posibilitatea ca pietena lui sa fie problema, dar ar trebui sa discute cu ea inainte de a incepe o alta relatie.
Sa nu te arunci cu capul inainte, asta e tot ce poti face.

| BiancaVB explică (pentru AshuraElric):

Mi a zis ca ma place...dar mi e frica..nu, nu l am întâlnit in persoana.

| Florin1567 a răspuns (pentru BiancaVB):

Asteapta pana zice sa fiti impreuna

| Floriinn a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa intrebi parintii ca sa îti zica ei ce e bine.Este foarte greu deoarece este distanta multa intre voi si vine rar si in plus are iubita ceea ce sansele sa te placa ca iubita sunt mici, poate puteti fii doar prieteni. Daca erai tot din Germania poate relatia dintre voi era mai stransa si va intalneati mai des.

| stefansfatuitorul a răspuns:

Te muti in Germania si practici prostitutia