| Alex310104 a întrebat:

de vreun an am observat ca am sternul putin infundat (1.5-2 centimetri stand in picioare, 2.5 centimetri stand pe spate.)
Am 15 ani si m-am apucat de antrenament acasa pentru toate grupele de muschi, piept in cea mai mare parte.
La adancimea asta, se poate considera pectus excavatum sau este intr-adevar stern infundat si daca este, se poate reface?

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

Dacă ți se pare că ai vreo problemă ar trebui să îți faci o radiografie.

| Alex310104 explică (pentru Andreeush):

Nu de asta, ideea e ca gaura e foarte putin adancita ( 1.5-2 centimetri ) si vreau sa stiu daca ar fi sa lucrez muschii pieptului, acestia ar putea sa acopere toata portiunea adancita cu timpul?

1 răspuns: