| Rares311 a întrebat:

Deci, am inceput de vreo 2-3 zile sa vorbesc cu o fata pe facebook, a mers bine (cred eu), iar alaltaieri i-am cerut numarul de telefon. Mi l-a dat si i-am trimis niste mesaje... aseara am intrebat-o daca nu ar vrea sa mergem intr-o zi la o plimbare, iar ea mi-a spus "Vedem". Mesajul asta m-a cam lasat pe ganduri.As vrea sa aflu si parerea voastra, sa stiu cum sa abordez situatia, daca ea chiar ar vrea pana la urma sa iesim. Mersii. FUNDA.

10 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mai trimite-i mesaje si intalnitiva mai mult pe afara decat pe calculator.Devinei prieten mai intai, castiga-i increderea.I-ai spus intr-o zi invit-o odata intr-o zi stabilita

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai numai cunoscand-o personal poti sa intelegi ceva.Virtual 95%din cele spuse sunt aiureli.

| Rares311 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Stiu asta, tocmai de aceea vreau s-o scot la o plimbare. Sper ca va intelege.

| Danut_Popa_1961 a răspuns (pentru Rares311):

Daca nu se joaca doar, atunci va accepta.

| Rares311 explică (pentru Danut_Popa_1961):

Uite... nu mai am nevoie de raspunsuri, ok? Tocmai mi-a spus "Da tu nu te supara da sunt pe niște combinatii si...". Si ne-am luat ramas bun. Acum am nevoie de ceva timp sa meditez singur, ma scuzati. Faza e ca eu pun mult suflet in ceea ce fac, iar acum nu stiu sa imi mai scot gandurile din cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca tu ai invitat-o asa, la deruta, fara intentii serioase. Si va mai mirati ca fetele se supara usor sau ca sint suspicioase! Ori ii spui ACUM adevarul ca nu vrei sa iesi cu ea, ori fii curajos si iesi. Alta varianta nu ai.

| Rares311 explică (pentru anonim_4396):

Cum adica? Adevarul e ca vreau sa ies cu ea happy. Nu stiu daca ea vrea cu mine, de asta am postat intrebarea...

| FaraSareDoi a răspuns:

Vă cunoaşteţi de 3 zile. Cum ai vrea, să-ţi pice în braţe? Ideea e că fetei poate îi este teamă să iasă în oraş cu un necunoscut. Arată-te interesat de ea, dar nu începe s-o plictiseşti.
Mai vorbiţi. Cu siguranţă, momentan nu îşi doreşte altceva decât comunicare virtuală.
Dar gândeşte-te şi la posibilitate ca ea să nu te placă şi nu a vrut să îţi dea un răspuns negativ( ca să nu te superi ).
Daaaar... la fel de probabil e că ea vrea să te cunoască mai bine.

| Rares311 explică (pentru FaraSareDoi):

E destul de amuzant cum ne-am cunoscut happy. Ea mi-a dat add pe fb, nu stiu cum... apoi am vazut ca mi-a dat si like la vreo 2-3 poze. Am vazut ca e frumoasa si m-am gandit sa incerc si eu ceva... i-am dat niste likeuri si eu, apoi i-am adresat vreo 2 intrebari pe ask. Dupa vad ca imi trimite ea un mesaj "La ce liceu esti?" happy Deci, daca nu s-ar fi bagat ea in seama prima cu mine poate avea motive sa nu ma placa.

| FaraSareDoi a răspuns (pentru Rares311):

Atunci mai intreab-o dacă vrea să ieşiţi. Dar stabileşte o zi şi spune-i,, ieşim şi noi în ziua X la un suc/ o shaorma?". Nu îi zice de shaorma. laughing