| Rares311 a întrebat:

Deci, am inceput de vreo 2-3 zile sa vorbesc cu o fata pe facebook, a mers bine (cred eu), iar alaltaieri i-am cerut numarul de telefon. Mi l-a dat si i-am trimis niste mesaje... aseara am intrebat-o daca nu ar vrea sa mergem intr-o zi la o plimbare, iar ea mi-a spus "Vedem". Mesajul asta m-a cam lasat pe ganduri.As vrea sa aflu si parerea voastra, sa stiu cum sa abordez situatia, daca ea chiar ar vrea pana la urma sa iesim. Mersii.

13 răspunsuri:
| LikeARollingStone a răspuns:

Nu-l crede pe asta de deasupra mea. Minte. Trebuie sa vorbesti cu ea si sa o intrebi care este problema, de ce nu iti da un raspuns clar.
Abia apoi daca iti spune da, fa planuri pentru intalnire.
Succes! wave

| Rares311 explică (pentru LikeARollingStone):

Cineva mi-a spus ca e posibil sa fie indecisa sau poate mai are un "pretendent " happy si poate de asta nu e sigura.

| LikeARollingStone a răspuns (pentru Rares311):

Tocmai de aceea trebuie sa vorbesti cu ea. E foarte gresit sa gandesti ca acel "vedem" este de fapt un "da"... happy

| AOLEVRIC a răspuns:

"Vedem" - de cele mai multe ori "Mai mult ca sigur "... Doar nu vroiai sa spuna"Da, da, da, da" ca disperata. Daca iesiti te porti normal, o faci sa rada, o complimentezi / cam asta merge la fete / oo, si unele vor si flori laughing.

| Deyutza1039 a răspuns:

Eu cand ii spun unui baiat care il plac "mai vedem" inseamna ca nu vreau sa fiu disperata. Dar cand ii spun unui baiat care NU il plac inseamna ca nu vreau sa il supar! Deci, tu stii care varianta ti se potriveste...

| Roxxanne a răspuns:

Da vrea! laughing Dar nu vroia sa para asa. ca cedeaza imediattongue

| Rares311 explică (pentru Roxxanne):

OK, ma bazez pe parerile voastre happy. Sper sa mearga bine.

| Roxxanne a răspuns (pentru Rares311):

Sa ne tii la curent cu ce a iesitbig grin

| Rares311 explică (pentru Roxxanne):

Okhappy

| All3x4You a răspuns:

Salutwinking te-ai intrebat daca ea are pe altcineva? Daca e intr-o relatie. daca nu e ..hm poate ca este putin timida zic eu...acum depinde.Bafta!

| Rares311 explică (pentru All3x4You):

Am intrebat-o daca are si mi-a spus ca nu. Si o stiu intr-atat de mult incat sa-ti spun ca nu e timida.

| meliss a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui s-o iei cu frumosul. adica sa nu-i spui din prima "Gata hai sa fim impreuna k eu te iubesc de numai pot dormi noaptea". laso sa te cunoasca sa vada ca poate avea incredere in persoana ta arata-i ce-ti place...

| Rares311 explică (pentru meliss):

Uite... nu mai am nevoie de raspunsuri, ok? Tocmai mi-a spus "Da tu nu te supara da sunt pe niște combinatii si...". Si ne-am luat ramas bun. Acum am nevoie de ceva timp sa meditez singur, ma scuzati. Faza e ca eu pun mult suflet in ceea ce fac, iar acum nu stiu sa imi mai scot gandurile din cap.