| Kodokuna a întrebat:

Buna TPU...Deci vreau sa intreb ceva.Imi place f mult de un bait de la mine din clasa si pentru ca nu am curaj sa i-o spun, vreau sa ma apropii de el asa mai incetisor, ca sa ma cunoasca.Il am in lista de mess si e online mai tot timpul.Ideea e ca eu sunt cam tacuta si mai retrasa si nu stiu ce as putea inventa ca sa intru in vorba cu el. Puteti sa-mi dati niste sfaturi, ceva? Intr-o vreme cred ca si lui ii placea de mine, dar acum nu ma mai baga in seama. Uneori am impresia ca incearca sa ma faca geloasa, pentru ca sta cu alte fete pe langa mine sau la banchet dansa cu alta in fata mea.Bine,mie de multe ori mi se par o gramada de lucruri. Dar, ma rog. Ceea ce vroiam sa stiu e cum sa vorbesc cu el, despre ce sa-i vorbesc astfel incat sa nu-si dea seama ce incerc sa fac chiar de la inceput.Nu vreau sa par o disperata si dupa aia sa-si faca o parere proasta despre mine...chiar daca e mai diferit si nu cred ca mi-ar scoate barfe sau si-ar bate joc de mine.
Nu stiu daca ati inteles ce vreau sa zic, am scris mult si nu stiu cat de precis.In orice caz, dati-mi va rog niste sfaturi, ce credeti voi ca ar trebui sa fac.Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| deea_4470 a răspuns:

Hmm,pai daca tie chiar iti place de el,si crezi ca daca o sa mergeti la licee diferite o sa poata tine relatia,tine-l aproape big grin.
Ai spus ca il ai in lista si nu prea stii cum sa intrii in vorba. Ca sa nu creada ca cauti chiar tott timpul cand ii trimiti "ce faci" iar el iti raspunde,spune-i ca ai mai trimis la cineva,sau ceva de genu. Pune-i si tu mai multe intrebari de genu "ce ai mai facut astazi,iesi diseara",dupa ce il cauti tu de mai multe ori,vezi daca incepe sa te. salute si el pe mess.Iar daca atunci cand vorbesti cu el pe yahoo,iti raspunde repede,inseamna ca ii face placere sa vorbeascu tine.
Nici eu nu mai stiu ce sa-ti mai spun,,,cand te vezi cu el pe strada saluta-l,mai spune-i sa iesiti seara la o plimbare,sau la un suc (iar ca sa nu se prinda asa repede ca iti place d el, cheama mai multi prieteni).
Incearca si tu prin prieteni sa vezi daca ii place de tine, sau intreaba-l tu direct daca ii place d tine si daca ar vrea sa fiti impreuna.day dreaming
Multtt succes! kiss

1 răspuns:
| Kodokuna explică:

Am uitat sa zic, tocmai am terminat clasa a 8a si vom merge la scoli diferite, daca ajuta cu ceva happy