| Maya_8602 a întrebat:

TPU, deci ziceti-mi si mie o poveste de dragoste pe care ati trait-o emotionanta daca e. Funda la cea mai frumoasa si vot promit!

Răspuns Câştigător
| petruta a răspuns:

una, numele meu e Dana si doresc sa imi impartasesc gandurile si
simturile cu voi; ...in urma cu aproape 3 ani am trait o deceptie (din dragoste bine-nteles), aceasta deceptie reusise sa ma schimbe total (in rau), nu mai aveam incredere nici in mine macar, eram permanent trista, pot marturisi chiar ca ma facuse sa ma port ca o "curva", consideram ca toti barbatii sunt o apa si un pamant, ghici ce idee stupida imi venise? acum dupa aproape 3 ani nu imi vine sa cred ca am putut sa ma dezonorez in asemenea hal. Ideea mea consta in a-mi bate joc de barbati, voiam sa ma razbun, eram plina de ura, si acest lucru mi-a reusit putin timp, am facut si eu la randul meu ceea ce patisem si eu...mi-am batut joc de niste oameni, niste suflete nevinovate de intamplarea trista din viata mea.
Dar as putea spune ca mi-am sapat singura "groapa"...la cateva luni
dupa acea intamplare trista din viata mea am intrat pe Mirc, lucru care
nu il mai facusem de ceva ani, acolo l-am cunoscut pe EL, intrase pe
nick-ul meu din intamplare...sau poate ca asa a vrut D-zeu, am discutat
cu el pe Mirc mai bine de 3--4 ore, ne-am placut cu toate ca nu ne
vazusem face 2 face si nici in poze, ne-am intalnit dupa cateva zile de
conversat pe Mirc si la telefon, a fost ceva sublim, nu mai patisem asa
ceva cu alt barbat pana atunci, 7 ore am discutat incontinuu, fara
intrerupere, nici macar la toaleta nu ne venea sa ne ducem (vezica isi cerea drepturile tongue ). Astfel a inceput povestea mea de dragoste, ne vedeam in fiecare zi, nu exista 1 singura zi in care sa nu ne vedem macar 30 min., nu rezistam fara el, era si este ca aerul pentru mine, dupa 5 luni am hotarat sa ne logodim, dupa inca 2 luni ne-am mutat impreuna, am inceput totul de la zero, nu pot spune ca toata relatia noastra este mereu perfecta, as minti daca as afirma asa ceva, dar dragostea noastra este mai presus de orice, am trecut prin multe greutati, un cuplu tanar mutat impreuna sau proaspat casatori cred ca ne-ar intelege cel mai bine, cine spune ca de la bani nu pornesc multe discutii si certuri intre indragostiti minte; majoritatea discutiilor porneau de la lipsa banilor, au trecut 2 ani si 7 luni de cand suntem impreuna si credeti-ma ca dragostea te maturizeaza enorm, te face sa gandesti mai pozitiv, sa vezi altfel viata, nu este roz dar nici neagra nu este, acum ne pregatim de nunta pe 27 mai 2006 voi deveni sotia lui oficial si ii voi purta numele, va fi cea mai fericita zi din viata mea, cand vom avea si un bebic impreuna atunci ma voi putea numi o femeie implinita total. Dragostea este frumoasa, trebuie doar sa stii sa o lasi sa isi faca loc in viata ta si in inima ta, nu raniti alte suflete nevinovate, credeti-ma ca mai tarziu veti regreta. Stiu ca v-am cam plictisit si ca este cam lunga povestea mea dar am simtit nevoia sa imi impartasesc gandurile si voua,
dragostea e prea frumoasa ca sa nu fie impartasita si cu alte persoane.
P.S.: Si mai am multe de spus dar am incercat sa fac un rezumat
caci altfel faceam un roman tongue
Iubiti-va mult si lasati dragostea sa va calauzeasca!
Pupici dulcici Dana&Dragos (Constanta)