| 358ili a întrebat:

Buna TPU.Desi am doar 11 ani [(ma apropriu de 12(17 feb)]. Imi place sa ma joc in baie ca sunt din aia care machiaza make-uparita si ma machez singura am doua fonduri de ten pudra si crema sunt bune si sunt multumita va rog dati-mi niste idei cum ma pot machia la scoala m-am machiat doar odata acum actual pe cls 5(sunt pe cls 5)si aratam bine. Va rog imi puteti da cum ma pot machia dar foarte simplu sa includa doar instrumentele:rimel, fard de ochi, fond de ten, creion(rar) si simplu
P. S: ma machiez doar cand plec intre fitosii (cu ten perfect perfectii imbracaminte si din astae)chiar si atunci folosesc gloss si putin fond de ten
foarte rar ma machez la bunici cand ma duc (LA DEJ)matusa mea are farduri si ma mai dau in rest nu
Cum ma pot machia cat mai natural(de ex. cum se machiau fetele tinere de la curte sau printese sau regine tinere (DE tot)(coreea))
nu chiar si cum se machiaza cele din ziua de azi dar ma refeream ca la curtea regala fetele tinere puneau doar putin machiaj nici nu se observa doar ca au o fata super
sper sa imi raspundeti si sa-mi dati cat imi multe exemple ca vreau sa fac un video jurnal si o carte
daca imi dati site-uri sa am si ce citi dar mai mult de la voi si din experienta voastara
FUNDA FUNDA =Fundoi

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| Ioanaa28 a răspuns:

Foarte simplu:
1.Ten perfect[cu fond de ten]
2.Rimel:foarte putin
3. Fard pentru ochi: culoare pielii/alb[putin]
4.Si.Pentru buze un ruj/gloss cat mai discret!

Sper ca te-am ajutat! kiss

| Clauvdgg a răspuns:

Cum naiba te duci tu la scola ain a5a :-o fardataaa?!
parintii tai stiu macar?:orolling on the floor
ce o sa faci in a8a?
o sa arati ca una de 40 de ani pe la 20!

| 358ili explică (pentru Clauvdgg):

La scoala la o petrecere de haloween unde am fost printesa si a trebuit sa ma machez o fac pentru jurnalul video si pentru carte vara asta eu cu o prietena avem si alte planuri si de asata intreb si doar pentru ca am fost printesa am facut-o in rest la scola nu m-am machiat niciodata

| 358ili explică:

A da si la scolala vreau sa ma machez doar de ziua mea

| 358ili explică:

Vreau sa ma machez doar de ziua mea plus dupa ore

| MurderousBeauty a răspuns:

Draga, ai 11 ani, si esti cam prea mica sa te machizi, dar eu am 12 si tot o fac, dar MUUULT mai rar decat tine. abia daca ma dau cu rimel, dar nu te invinuesc. sa te dai cu make-up este FUN! dar sfatul meu este sa renunti pentru ca atunci cand vei fi mai mare, tenul nu va arata prea bine fara make-up si vei fi nevoita sa.l folosesti tot mai des. acum tenul tau este in perioada de formare si ar trebui sa.i dai cat mai multe vitamine, masti naturale care sa.l hidrateze, revigoreze si toate astea... nu faci mai bine daca ii tot dai chimicate. acum despre site.uri. asta este un MARE plus ca vrei sa citesti! este fffff bine! dar imi pare rau, aici nu te pot ajuta... nu prea scriu. nu ma pricep deloc! sper ca te.am ajutat macar un pic, si mai gandeste.te in privinta malke-up. ului, ok? ^.~ primesc un Fundoi? big grin