| loveuuu a întrebat:

duminica am fostt invitata la o petrecere/zi de nastere. toti prietenii mei vor fi acolo si este si bazin.problema e ca vineri-sambata mi se va incepe ciclul! plz helppp! mie cam frica sa folosesc tampoane(am 12-13 ani). am nevoie de o scuza buna ca sa nu intru in apa. mersi mult happy

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Bunăă.
Nu folosi obb'uri.
Indiferent de ce îți spun ceilalți, nu folosi!
Ai doar 13 ani, ești tare micuță pentru așa ceva.
Și mai ales dacă îți spun unii că există obb'uri pentru virgine, există, dar oricum la început când îl introduci simți o mică durere și apoi pe parcurs un discomfort.
Prietena mea avea 15 ani și era virgină,și-a cumpărat și ea obb-uri pentru virgine, de cele mai mici dimensiuni pentru că trebuia să meargă la mare cu părinții, și dintr-o mică greșeală, deci o foarte foarte mică greșeală, minusculă aș putea spune, l-a introdus greșit. Nu știu dacă și-a rupt himenul, dar e sigură că cel puțin ''l-a atins'' că să zic așalaughing [ știu că sună ciudat ], pentru că a zis că a simțit o durere îngrozitoare.

Cel mai bine du-te, și nu intra în apă.
Spune-le că ai o problemă la rinichi, ai răcit foarte-foarte tare, iar doctorul ți-a spus că nu poți intra în apa.
Chiar dacă te încurajează prietenele sau ceva de genul, spune-le că nuuu poți.
Așa poți intra 5-6 minute, există absorbante fără aripioare, și nu prea se văd, dar există riscul să te pătezi.
Mai ales în primele zile, cum curge puțin mai mult, e riscul să te pătezi.
Și nu cred că vrei asta.

Și ai grijă că poate există pe-acolo prieteni d-ăștia care vor încerca să te ia pe sus și să te arunce în apălaughing) Știi cum fac.

Succes.

| loveuuu explică (pentru LoveForShania):

ExpertainFrumusete, mersi ffff mult big grin

| loveuuu explică (pentru LoveForShania):

Mersi mult big grin

3 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Aaaaa și prefă-te și tu pe parcurs așa că te dor rinichii că dupăia dacă pari prea zburdalnică se gândesc toți '' pe asta cică o dor rinichii și uite ce distrată e laughing) '', dupa aia își dau seama că te prefaci.