| мιcнєℓℓє a întrebat:

Eu am probleme cu matematica...Invat de imi "sar capacele"si tot iau 4 sau 5 depinde...Nu o luati in nume de rau cu notele si nu ma criticati, dar voi credeti ca am eu o problema cu mate si ca nu inteleg? In rest, la toate obiectele am 9 si 10 chiar si 8. Ce as putea ca sa imi ridic notele la mate, cat de cat?

Răspuns Câştigător
| Adelaide13 a răspuns:

Pot sa-ti zic sa stai linistita. Problema ta, si a mea, este ca avem goluri din anii trecuti care pot fi recuperati.adica sa incepi sa faci exercitii din clasele anterioare. Si stai flex ca eu sunt a 12 si am notele la mate 3, 2, 3, si nu ma laud...ca nu e nimic de laudat, dimpotriva.dar matematica este singurul obicect de nedescifarat deoarece in generala note bune avem.de unde...nu stiu.si nu am invatat.laughing acum recuperez ca trebuie sa iau bacul. Bafta!

6 răspunsuri:
| MissxD a răspuns:

Pai poate matematica nu este materia potrivita pentru tine... poate intelegi mai bine alte materii. Iti place cumva matematica? Eu iti recomand pentru note mai mari sa faci meditatii sau sa ceri ajutorul unei rude, cunostinte care stie matematica. La matematica nu se invata decat folosind creionul si foaia. Sper ca te-am ajutat si sper sa iti maresti notelehappy Bafta!

| Anonymus314 a răspuns:

Ai anumite "goluri" si de asta nu poti lega problemele.
Cel mai bine reiei tot si faci multe exerctitii...

| bya97 a răspuns:

Pai ai putea lua niste ore in plus si nu te gandi ca te jignesc ca asa am facut si eu si de la 7 8 am ajuns la 9 10 big grin si invata logic fii atenta nu te culca peste 11 noaptea cu capu pe birou mai bine te culci la 10 cu capu linistit si dim te trez devreme si repeti ce ai inv seara trecuta dac te culci la 12 noaptea invatand sau nu neaparat inv dimineata nu te vei mai putea trezi ca sa mergi la scoala si nici sa iti mai repeti si la test teza ce-o fi te vei desc f prost de asemenea ai putea luat cicolata de aia pentru memorie si eu iau:d is bunewinking si dac ai vointa...ambitie si am obs ca ai la fel ca mine :d lupta si vei vedea ca o sai intreci pe toti eu cel putin intra 5a am luat ultima menitune cu medie 9.00 iar intra 7 premiu 2 is printre primele acum sper ca acu ointra 8 sa fiu cea mai buna si sa ajung la un liceu bun si ptrivit pentru mine sper ca te-am ajutat dar atentie! eu am facut toate de mai sus + vointa ambitie si asa si sunt sigura ca vei reusi si tu doar lupta, iar cu ambitia sa nu mergi prea departe SPER CA TE-AM AJUTAT si tine minte trebuie sa mergi ToT Mai Sus dar cu anumite limitewinkingbig grin funtitza?big grin:*love struck

| radu76ers a răspuns:

Salut! Si eu am aceeasi problema...adica am mediile de 10 toate in afara de fizica si mate unde imi ies in jur de 7-8.Pe mine ma nemultumeste dar incerc.Propunerea mea ar fi, daca ai situatie materiala destul de buna pentru meditatii asta ar fi solutia. Daca nu incearca sa inveti teoria si dupa s-o aplici.Atentie daca ai goluri mari trebuie sa reiei toata materia care ai pierdut-o fiindca lectiile se leaga intre ele.Bafta multa!

| Pisique a răspuns:

Trebuie să te obișnuiești cu matematica.Nu învăța până îți „sar capacele", învață cât e nevoie. Dacă nu înțelegi ceva cere ajutorul unui membru al familiei/coleg.
Ca să îți ridici notele trebuie să îți faci temele cu ajutorul unui coleg mai specialist în matematică sau pur și simplu cu cineva care știe matematica foarte bine și atunci când nu știi un exercițiu să îi spui să îți explice și ție.

| boomblast a răspuns:

Pai e ok cu 4 si 5, treci clasa...asa aveam si eubig grin