| YouLikeThis a întrebat:

Buna TPU eu si un prieten am ales acelasi liceu dar s-ar putea sa picam in clase diferite deoarece eu am o medie mult mai mare eu s-ar putea sa pic in A iar el in D exista vreo posibilitate sa picam in aceeasi clasa si daca nu putem rezolva cumva la directiunea scoli eu am media 7, 11 iar el are media 5, 34 daca conteaza! multumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Daca intrati la acelasi profil este posibilitate de 90% sa va puna in aceeasi clasa pentru ca uita ma intai la scolile de provenienta.Asa mi-au facut si mie, m-au pus in aceeasi clasa la liceu cu cei care proveneau de la aceeasi scoala ca si mine.Dar daca nu se intampla asta, imediat cum vezi listele cu clasele te duci la secretariat si ii spui situatia si daca sunt intelegatori...

8 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Posibil,depinde daca e aceeasi specializare

| YouLikeThis explică (pentru Ceriik):

Da e aceeasi

| Ceriik a răspuns (pentru YouLikeThis):

Aleatoriu se alege atunci

| Lorena7712 a răspuns:

Nu cred ca o sa picati in aceeasi clasa! Media ta este cu mult peste a lui si asta conteaza in liceu pentru ca mai sunt multi in fata lui.

| YouLikeThis explică (pentru Lorena7712):

Si nu as putea de exemplu sa ma mut eu intro clasa mai slaba?

| WhiteFoxxy a răspuns (pentru YouLikeThis):

Nu-ti recomand, cu cat esti intr-o clasa mai buna cu atat ai sanse mai mari sa avansezi. Pana la urma e vorba de viata si cariera ta happy

| Lorena7712 a răspuns (pentru YouLikeThis):

Paii nu stiu. Desi nu cred ca e convenabil pentru tine.