| andreutza99 a întrebat:

Buna TPU`happy Fostu meu prieten imi trimite in fiecare zii mesaje cu cf? si vorbim..nu stiu daca ma mai place.As vrea sa ma impac cu elstraight face il iubesc... as vrea sa ii trimit un mesaj ceva de genu: vine craciunu si trebuie sa fim alaturi de persoanele pe care le iubim.trimite si tu la 10..persoane si vei fi alaturi de persoana pe care o iubesti..sau nu stiu ceva care sa il pot face sa ma intrebe daca vreau sa ne impacam. ceva care sa isi arate sentimentele pentru mine.Multumesc.Dau funda+vot

9 răspunsuri:
| andreea13_5992 a răspuns:

Pai, da. ar fi o idee buna, dar ai grija sa nu se vada ca iti doresti asta cu adevarat. De obicei baietii se feresc de fetele care chiar ii vor. Pe principiul: fiinta umana intotdeauna va vrea ceva la care nu poate ajunge usor.
Daca e un om dintr-o bucata, de ce nu-l intrebi tu, politicos, daca vrea sa va impacati? poti sa ii spui ca mai simti ceva pentru el si ti-ar placea sa mai continuati :-)
Daca nu, ia-l pe alte parti.
De exemplu, poti sa il inviti in oras la o cafenea., tu te imbraci frumos, te aranjezi si te concentrezi pe cum vorbesti, arata-ti bunatatea si fa-l sa se reindragosteasca!
Daca mai ai intrebari, intreaba-ma mai direct, gen ce sa ii trimiti sau asa. ca la modul general. cam atat te pot ajuta! :-)
Succes!

| andreutza99 explică (pentru andreea13_5992):

Nu vreau sa il intreb eu.straight face Acum cam 2saptamani mi-a zis ca mai tine la mine.Si o prietena la intreabat daca vrea sa ne impacam si a zis ca nu stie.imi poti da un mesaj de care as putea sa il fac sa zica ceva sau sa il emotionez...un mesaj de care am scris la intrebare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îi spui că îl iubeşti şi că ai vrea să vă împăcaţi.
Poate şi el aşteaptă asta. Poţi face pasul ăsta.
Dacă îţi tot trimite mesaje, înseamnă că îi pasă de tine.

| CosminC86 a răspuns:

Buna! Dupa parerea mea, ar trebui sa-l lasi pe el sa faca primul pas. Dupa aia o sa pari disperata dupa el si mai rau o sa-l indepartezi. Fii indiferenta cu el, si asta o sa-l faca sa te doreasca mai mult.

| andreutza99 explică (pentru CosminC86):

Mersii de sfat:*

| treiLEI a răspuns:

E o idee bunicica, doar ca poate nu vrea sa fie oarecum obligat sa-ti spuna te iubesc. Cred ca ar fi bine daca ai incerca sa-i arati mai altfel asta...incearca sa-i strecori printre lucruri un mic cadou si un biletel in care sa scrie ''sa stii ca te-am iubit mere''(sau ceva de genul asta), dar asta sa se intample de craciun sau in ajun.Ce zici?

| andreutza99 explică (pentru treiLEI):

Multumesc de sfatwinking :*

| treiLEI a răspuns (pentru andreutza99):

Oricand...

| Gabri3la a răspuns:

Daca vrei sa isi arate sentimentele. Lasal sa o faca singur, fi indiferenta cu el asta ar fi sfatul meu.