| anonim_4396 a întrebat:

Habar nu am ce sa vorbesc cu cineva prin mesaje, cand ma suna ne lungim la discutii, dar eu, daca el sun, nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu el si ma gandeam ca poate prin mesaje as reusi mai bine. Imi spuneti va rog ceva subiecte de discutie de vorbit prin sms-uri si cum sa incep? Dau funda!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Si daca vrei sa ii dai ceva mesaj renunta la banalul "ce faci?" si trimite ceva spontan de exemplu "care e pizza ta preferata?" o sa iti raspunda, probabil o sa se amuze si o sa te intrebe de ce? poti sa ii spui ca ti-era pofta de o pizza si nu stiai de care sa iei tongue de acolo poate curge discutia despre pizza, mancaruri, localuri etc

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Il suni si il intrebi sa iti povesteasca ce a facut in ziua respetiva sau il suni sa ii povestesti tu ceva de exemplu despre ce faza amuzant ai patit la scoala sau ce film tare ai vazut de curand si de acolo va curge dialogul.

| BebelushaRoz a răspuns (pentru BiuL):

Si daca vreau sa ii dau sms intr-o seara sau sa il sun, nu pot sa ii spun ca vreau sa comand pizza... Imi dai o alta idee daca te rog? Sunt bune ideile tale si o pun una in practica saptamana viitoare in timpul scolii cand sunt in oras. Multumesc

| BiuL a răspuns (pentru BebelushaRoz):

Ideea mea a fost doar un exemplu, ideea e sa il intrebi ceva concret si nu foarte complicat la care sa nu te poata ajuta. Foloseste-ti creativitatea. De exemplu ii spui ca ai chef sa te uiti la un film dar nu ai idee la care si il rogi sa ii recomande ceva, sau un serial.

| BebelushaRoz a răspuns (pentru BiuL):

La filme nu prea se uita, nu e priceput in acest domeniu, am incercat mai demult asta. "ceva concret si nu foarte complicat" ce anume altceva? Ma ajuti te rog? nu sunt o fire foarte creativa. De exemplu daca ar fi sa il sun sau sa ii dau sms acum, ce sa ii spun?

| BiuL a răspuns (pentru BebelushaRoz):

Nu pot eu sau altcineva sa iti spunem cuvant cu cuvant ce sa ii zici, doar tu stii ce ii place, ce faceti in timpul liber, ce subiecte comune aveti, nici macar cati ani ai nu stiu. Ti-am dat niste idei, dar mai departe depinde de tine, adica trebuie sa t placa asa cum esti, fii naturala, vorbeste despre chestii despre care ai ce zice, ce iti place tie. Poveste-i ceva amuzant despre animalul tau daca ai, despre un catel, intreaba-l daca a auzit noua melodia de la cantaretul x si ce parere are despre ea, orice chestie la care nu se poate raspunde doar cu da sau nu.

| BiuL a răspuns (pentru BiuL):

Si daca vrei sa ii dai ceva mesaj renunta la banalul "ce faci?" si trimite ceva spontan de exemplu "care e pizza ta preferata?" o sa iti raspunda, probabil o sa se amuze si o sa te intrebe de ce? poti sa ii spui ca ti-era pofta de o pizza si nu stiai de care sa iei tongue de acolo poate curge discutia despre pizza, mancaruri, localuri etc

| Melancolică a răspuns:

Aşa suntem noi fetele când suntem sunate consumăm minutele băieţilor. happy
Să întrebi persoana respectivă ce gen de muzică ascultă/ce face în timpul liber/cum merge cu şcoala/dacă vă vedeţi nu ştiu unde la nu ştiu ce oră... se găsesc subiecte.
Baftă!

| BebelushaRoz a răspuns (pentru Melancolică):

Eu as vrea sa ii dau un mesaj fara sa par aiurita sau ciudata si mi-ar trebui un motiv, sa in intreb ceva anume, habar nu am ce, ca sa incep conversatia. Nu prea imi vine sa ii dau sms sau sa il sun ca sa il intreb doar ce face, iar peste ce muzica asculta sau alte chestii de genul, deja am trecut prin asta si ne cunoastem destul de bine. Faza proasta e ca eu sunt mai timida si nu gasesc subiecte...

| adryanaaa98 a răspuns:

Incearca sa gasesti subiecte comune si... dupa totul va veni de la sine big grin

| BebelushaRoz a răspuns (pentru adryanaaa98):

Subiecte comune gasim noi... dar asa, ceva mai de inceput, un motiv ca sa il sun sau sa ii trimit mesaj ma ajuti sa gasesc? Multumesc pentru raspuns

| Aliiinnnaaaa a răspuns:

Pai simplu. incepe cu ceau ce faci... salutul si intrebarea sun ceva normal cu ce sa incepi o discutie.EL iti raspunde si de acolo gasiti ceva de vorbit,orice. Ceva ce aveti in comun, ce ati mai facut de cand ati vorbit ultima data, filme, muzica, absolut orice. Succes!