| Ancasiatat12 a întrebat:

Buna,TPU! Imi place de un baiat de aproape 2 ani (diferenta de varsta intre mine si el nu e foarte mare. El are maxim 15 ani, eu am 13-14) asta e ultimul lui an la scoala mea si chestia e ca as vrea sa incerc sa ma imprietenesc cu el dar e mai mereu pe lângă colegii lui pe care nu prea ii suport si chiar daca as avea ocazia sa vorbesc cu el nu știu ce subiect sa abordez. El nu s-a comportat niciodată urat cu mine in special si un coleg i-a spus doar lucruri bune despre mine si el a zis doar ok. Tin sa mentionez ca el si fumeaza si imi mai cere bani de tigari. Mă gândesc la faptul ca el s-ar putea sa se foloseasca de mine ca sa primeasca bani. Voi ce mă sfătuiți?

Răspuns Câştigător
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Da, posibil sa te vada pusculita lui. Cand mai vine si iti cere bani spune-i ca nu ai sau poti continua sa ii mai dai o perioada timp in care poti sa deschizi niste subiecte pe tema fumatului, prefate interesata, intreaba-l de cat timp fumeaza, cum a inceput sa fumeze etc. Si asa daca si el vrea sa stie ceva despre tine te va intreba la randul lui.

4 răspunsuri:
| asdf2kpower a răspuns:

Bagă Instagram aicea, poate poate te alegi cu gagiu.

| Rux2000 a răspuns:

Eu spun sa ii trimiți un mesaj in care ii spui ca il placi, ii vezi reacția si apoi iti vei da seama daca vorbeste cu tine doar pentru bani.

| Ancasiatat12 explică (pentru Rux2000):

Am auzit de la mai multe persoane ca nu e ok sa ii spui unui baiat din prima ca il placi deoarece s-ar putea sa te aiba la degetul mic.

| Rux2000 a răspuns (pentru Ancasiatat12):

Nu mereu. Ii spui ca, crezi ca simți ceva pentru el. Altfel cum sa iti dai seama daca te place? Pune pe un prieten comun sa il intrebe daca te place sa vezi ce spune