| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune va rog daca ati fost cu cainele in tren? eu am un yorkshire. si vreau sa merg cu el la busteni sau la constanta(mamaia). puteti sa imi dati mai multe detalii va rog?

7 răspunsuri:
| teateutza a răspuns:

Daca mergi cu el in tren trebuie sa ii cumperi bilet, se plateste jumatate de bilet ca pentru copii si sa ii pui botnita.Si gata poti sa te imbarcihappy

| Lou222 a răspuns (pentru teateutza):

Dar e un caine de talie mica. eu am mai citit pe forumuri despre asta dar era din 2006 dar vremuril s-au schimbat. scria ca, cainii de talie mica ii poti tine in brate si nu trebuie sa cumperi bilet... insa nu sunt prea convinsa. Si mai scria ca doamna /domnisoara care a fost cu cainele in vacanta s-a interesat la gara despre asta si nu stiau cei de acolo...

| NuImiSpunNumele a răspuns:

Eu stiu ca nu ai poti intra cu cainele in tren. Iar daca il iei cainele cu tine, sa-l ti intodeauna sub scaun.
Sa ai o zi buna si sper ca ti-am fost de ajutor.Te pup.

| Lou222 a răspuns (pentru NuImiSpunNumele):

Mai demult am vazut niste tineri care aveau un caine si cand venea controlorul il puneau sub scaun iar el statea...

| NuImiSpunNumele a răspuns (pentru Lou222):

Pai la asta m-am referit si eu! Daca il iei cu tine, sa-l ti sub scaun.

| Lou222 a răspuns (pentru NuImiSpunNumele):

Am inteles. dar ar trebui sa-l dresez sa stea sub scaun? sau va sta el?

| NuImiSpunNumele a răspuns (pentru Lou222):

Va sta el singur, nu cred ca ar trebui dresat.Atat timp cat pe tine in ghilimele te asculta nu cred ca vei avea probleme cu el.