| BiiaaBulinutsa a întrebat:

In vara anului 2010 de cand am luat vacanta, am fost cu un baiat Ionut (cls a 10 a). Totul a fost bine si frumos pana cand m`a mintit ca a fost in spital o saptamana si atunci nu mai ma sunase deloc. Asta a fost putin apoi pe la sfarsitul lunii august ne-am certat si el a dat mai multor persoane niste poze cu mine dar nu erau poze obisnuite.erau mai "sexy" in fine. Apoi a aflat toata scoala de pozele mele, au aflat si ai mei, si apoi ne-am despartit. Acum o saptamana a intrat pe mess, nu mai intrase de ceva vreme, si cica ce faci vrei sa ne vdm ca sa ne impacam? Si i-am zis ca nu.
Ce sa inteleg? Ca s`a schimbat? Sau ca iar isi bate joc de mine.
Sincer ne-am iubit foarte mult, cel putin eu l`am iubit enorm, a fost primul baiat care l`am iubit asa mult si il mai iubesc si acum, dar nu tot asa happy
Si am mai aflat ca de atunci de cand s`a despartit de mine nu a mai avut alta prietena.
Sa ii mai dau o sansa? Sau macar sa avem o relatie de amicitie?happy
Fundaaa!

7 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Nu cred ca s-a schimbat, poate vrea sa va impacati pentru ca in acest timp nu a reusit sa-si faca alta prietena si decat singur...
oricum urat din partea lui, mai ales daca tu nu i-ai dat motive sa se poarte asa cu tine. mai bine da-i o sansa ca amic, sa vezi cat de rau ii pare ca v-ati despartit si daca s-a schimbat

| push2gl a răspuns:

Incearca sa discuti cu el sa vezi daca s-a schimbat si fii mai precoce cu el

| elenita_7894 a răspuns:

Eu as zice sa nu te mai impeci cu el.adica sa nu mai fiti impreuna dar puteti avea o rel de amicitie.big grin
Dar depinde si de tine.ma gandesc ca poate iar te.ar putea dezamagi si ai suferi din nou.mai bine ramaneti amici si e mai bine.big grin
Sper ca te.am ajutat.
Fundita.love struck

| xRaLuCaX a răspuns:

Eu as spune sa nu, daca veri sa ai o relatie stabila trebuie sa o mentii nu sa itri bati joc de partener/a. Eu spun sa nu ii mai dai sanse.; x

| igrec005 a răspuns:

Incearca sa ii platesti cu aceeasi moneda, bate-ti joc de el. Te prefaci ca ce ti-a facut nu a fost nimic rau si ca ai vrea sa ii dai o sansa. Nu stiu, fa si tu panarama de el sa vada cum te-ai simtit tu in acem momentwinking fundita?batting eyelashes

| Lylly a răspuns:

Parerea mea este ca un baiat care a fost in stare sa dea acele poze cu tine cum zici tu mai"sexy" nu merita nici macar prietenia ta.
Daca v-ati fi despartit in termeni de amicitie, sau ati fi luat o pauza merita si sa mai incerci o relatie cu el dar acum nu merita sa distugi ce cu greu ai reusit sa costruiesti, adica sa incepi iar sa ti la el foarte mult din cate ai zis nu merita absolut deloc.Eu in locut tau as rupe orice mijloc de comunicare ca aces baiat.

Sper ca ti-am fost de folos!

| alina1999 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa ii mai dai o sansa. Daca tu l-ai iubit mult si a tinut cont si nu si-a mai luat alta prietena dupa tine cred ca ar trebui sa va impacati... discuta cu parintii tai si sunt sigura ca nu o sa se impotriveasca atat timp cat stiu ca l-ai iubit. Sincer eu as fi facut la fel... funda?