| Ana999111 a întrebat:

m-am inscris la o postliceala acum cateva luni, dar mi-am dat seama ca nu imi place si ca nu o sa lucrez in domeniu. Cum pot sa o conving pe mama sa ma lase sa renunt?

Răspuns Apreciat de Editori
| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Și eu am fost in aceeași situație! Pur si simplu i-am spus mamei mele ce am pe suflet. I-am spus ca nu imi place ceea ce fac si decat sa o fac degeaba mai bine renunt de pe acum! Te va înțelege, doar este mama ta! Multă bafta îți doresc?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-i că nu îți place, nu te atrage și nu vezi un viitor în acest domeniu.

| Eireann a răspuns:

Ii explicit cu motive clare si argumente. Dar gandeste-te bine si ce faci dupa. Incerci o alta postliceala, facultate sau te angajezi? Ca sa stai sa pierzi timpul nu prea merge. Ce postliceala este si de ce ai ales-o? De ce esti sigura ca nu o sa lucrezi in domeniu?