| Stefania0997 a întrebat:

Ma numesc Stefania si am 15 ani si imi place de un tip mai mare decat mine, de vorbit vorbim aproape pe fiecare zi, dati-mi un sfat cum sa ii zic ca imi place de el, de felul meu nu prea sunt rusinoasa. Dar cand vine vorba de dragoste sunt cam rusinoasa. Va rog sa imi dati un sfat. Dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| UnBaietzelKareUrashteSkoala a răspuns:

Pai pentru inceput ar trebui sa nu fie o mare diferenta de ani, in al doilea rand trebuie sa stii daca are prietena, in al treilea rand ar trebui sa il cunosti cat de cat, cu alte cuvinte u te duci direct la el si ii spui daca vrea sa fi prietena lui pentru ca daca el ar zice ca are te-ai simti umilita, trebuie sa vorbesti cu el sa ajungi sal cunosti binisor apoi ii spui daca vrei sa fi prietena lui, trebuie sa ai putina rabdare la momentul potrivit poate chiar el te va intreba daca vrei sa fi prietena lui

| Stefania0997 explică (pentru UnBaietzelKareUrashteSkoala):

Mersi mult pentru sfat:* stiu cate ceva despre el, si nu are prietena, stiu chiar de la eltongue

4 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Daca diferenta de varsta e mai mare de 12 ani, ii poti spune "Va iubesc!". Daca e mai mica de 12 ani, poti sa-i spui "Te iubesc!" Daca diferenta de varsta e mai mare de 25 de ani, iar omul are conturi semnificative in banci si multiple afaceri si proprietati, ii poti spune "Sunt dispusa sa fac orice ca sa ma credeti ca va iubesc!" Apoi lasi lucruruie sa curga in ordinea fireasca: spre el un flux de vitalitate, spre tine un flux de valori mobile si imobile. Atentie la acest al doilea flux, sa fie cu acte in regula, nerevocabile.

| Burlacu006 a răspuns:

Pai spune-i ca vrei sa vorbiti intre 4 ochi si atunci ii spui ca iti place mult de el si si ca vrei sa ai o relatie cu el

| luiza171 a răspuns:

Sincer cam asa sunt si eu....si pentru ca nu am putut sa-i spun direct am incercat sa aflu daca si el ma place vorbind si sti u deschizi cate un subiect sa-i dai de inteles ca-l placi....de ex poti sa-l si intrebi ce parere are despre tine si ajungeti voi undeva