| Anonima6754 a întrebat:

Buna TPUhappy ma simt atat de singura, as vrea sa imi dati cateva modalitati/exercitii sa nu ma mai simt singura, sa fiu sigura pe mine...mereu cand ma abtin sa plang, imi vine mai tare... vreau sa invat sa imi ascund total sentimentele fata de persoanele care nu le merita, sunt atat de naiva si toti isi bat joc de mine.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar este ok sa plangi... nu trebuie sa te gandesti la ceilalti, cine merita si cine nu, da-o incolo. Nu isi bate nimeni joc de tine daca tu nu consideri asta. Fii sigura pe tine. Dada privesti in ansamblu, suntem asa de mici in univers incat nu conteaza ce probleme avem. Putem oricand printr-un singur gand sa facem si sa gandim cum vrem noi. Daca tu vrei sa te simti bine in aceasta secunda, te simti bine. Incearca. Doar pentru o secunda.

Eu ce pot sa sugerez, mai mult de atat, ar fi niste carti foarte bune legate de asta big grin

| Tokyo44 a răspuns:

Sper sa înțelegi cât de curând ca nu ești inferioară celorlalți!
Ba dimpotrivă, faptul ca ai sentimente și empatie înseamnă ca ești superioară lor!
Poarta-te ca si cum ai fi Simona Halep care tocmai ce a câștigat un turneu de tenis!

| Anonim1225 a răspuns:

Salut, pe mine personal ma ajută daca discut cu alte persoane asa ca te intreb daca ai vrea sa mai vorbesti cu cineva.