| xXMomo185 a întrebat:

Mi-am luat un laptop noua si tastele doua puncte, ghilimele si paranteze patrate nu merg. Imi? apare ă,ș, ț. Cum le schimb

Răspuns Câştigător
| PopandaulX a răspuns:

Inseamna ca tastatura ta e setata pe RO. Ca sa le schimbi seteaz-o pe EN.
Control panel, nu mai stiu sigur unde

5 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Daca nu iti apare in bara o casuta pe care scrie EN/RO, in care sa poti schimba limba tastaturii (tu acum o ai cu diacritice in limba romana), poti sa dai la Control Panel - clock, language and region - Change display language - (aici iti apare o fereastra cu Formats/Location/Keyboards&Languages/Administrative, tu selectezi Keyboards si dai Change keyboards), aici o sa iti apara Defauly input language, selectezi English-US, dai Apply/OK, si gata! Sper sa reusesti, eu am Windows7 si asa am setarile.

| znstr a răspuns (pentru znstr):

Default input language* greseala mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in coltul din dreapta de jos, in bara iti apare un buton unde scrie RO adica romana, apasa pe el si selecteaza english.
Funda?

| xXMomo185 explică (pentru anonim_4396):

Nu merge asa. Sorry

| anonim_4396 a răspuns (pentru xXMomo185):

Nu are cum sa nu mearga, asta este singura solutie.

| AndutzzaAnduu a răspuns:

Incearca Ctrl+Shift

| Domnişoara_Vio_1978 a răspuns:

Cum sa fai pe la calculator 2 puncte?