| anonim_4396 a întrebat:

Povestea mea e cam lunga. Anul acesta am trecut in clasa a 9-a si am cunoscut o fata foarte de treaba, cu care ma intelegeam bine. Ea a ochit un baiat, ii era gandul 24/24 la el, a facut orice sa se bage-n seama, dar nu i-a mers. Acel baiat ma placea pe mine si ea cand a observat asta a devenit cam "rece" cu mine. Pe langa prietena asta mai exista o fata care si ea il place pe baiatul respectiv (dar nu ca prima fata). Numele lor sunt : Patricia (prima fata) si Alexandra (a doua fata), ca sa nu va mai obosesc laughing

Deci reluand, ambele il plac pe acest baiat, dar Patricia mai mult si cand Alexandra a vazut asta a lasat-o mai usor cu complimentele la adresa lui. Dupa cum am zis, ele au devenit distante fata de mine si eu din razbunare m-am combinat cu acel baiat. M-am sarutat cu el in fata Patriciei, deoarece n-am suportat gandul ca ea ma ura doar pentru ca acel baiat ma placea pe mine si nu pe ea. In acel moment am simtit cea mai mare bucurie (si inca o mai simt cand ele ma vad cu el), deoarece am vrut din tot sufletul sa ma razbun! Pur si simplu am vrut sa-i arat ca pot face ceea ce ea nu poate sad Nu stiu daca este tocmai in regula acest lucru.

Chestia este ca mie chiar a inceput sa-mi placa de acest baiat. Il iubesc, dar faza nasoala este ca nu stiu ce se intampla cu mine. Adica imi place foarte mult sa-l fac si pe el gelos. Cateodata cand stau singura si ma gandesc, ajung la concluzia ca stau cu el numai din placerea de a-l face gelos straight face

Doamne, oare ce se intampla cu mine? Parca toti sunt niste marionete in jurul meu! Oare este in regula ce am facut/fac? Sunt un om rau si profitor? sad Oare merita sa-i spun si acestui baiat din ce motiv am ajuns sa fiu cu el?

1 răspuns:
| SissiStefi a răspuns:

Cred ca doar inca nu esti convinsa cu adevarat ca-l placi si ca inca incerci sa o faci pe acea fata geloasa cea ce se pare ca pe tine si pe acel baiat chiar v-a apropiat asa ca poate doar esti un pic nesigura pe tine atat tot.