| Mariiaaa a întrebat:

azi as vrea sa va spun povestea mea care nu e prea placuta.happy
Vara trecuta am inceput sa i. mi petrec timpul cu o colega, cu care nu ma suportam de loc.De vara trecuta am devenit cele mai bune prietene, dar de 2 luni au inceput certuri care ne.au indepartat mult.De la un timp nu am mai vrut sa stau cu grupul cu care statusem pana atunci.Si pentru o vreme am plecat din acel grup. Dar m.am intors doar pentru ea, si de atunci totul s. a schimbat.De o luna am plecat in Spania si acea fata care mi. a promis ca vom ramane pentru tot deauna prietena a inceput sa ma barfeasca si mai multe lucruri.
Deci ce credeti despre povestioara >mea?:

Răspuns Câştigător
| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Maria.
Ce sa spun?
In primul rand sa nu mai crezi in promisiuni date de asa zisii prieteni, caci prieteni ca de expl cum ai avut tu parte acum sunt peste tot. Lumea e falsa se poarta frumos si cand se intampla ceva iti intorc spatele.Am dat si eu de astfel de prieteni, prieteniile legate din copilarie acelea sunt cele mai puternic stranse deoarece aveti amintiri etc.Asa s`a intamplat in cazul meu cu o fata, suntem BFF`s de 11 ani si nu exagerez happy.
Daca vrei sa ai o astfel de prietenie trebuie sa cauti mult si sa ai grija ce fel de prieteni iti faci, si in cine sa ai incredere.
Iti sugerez sa numai iti petreci timpul cu ea si chiar daca o sa va impacati sa o tii la indepartare, intre timp tu cauta`ti alte prietene care vor sa iti petreaca timpul cu adevarat cu tine.
Sper ca ti-am putut fii de folos.
Multa sanatate iti doresc.

2 răspunsuri:
| BestFeeling a răspuns:

Despre poveste credem ca ii naspa si ca se mai intampla. dar ce ai rezolvat daca o publici pe net?

| YoungManiak a răspuns:

Frumoasa si nuprea...