| AndreiBOSSs a întrebat:

Sunt baiat si am 15 ani. De o luna jumate sunt impreuna cu o fata de 13 ani inpliniti ieri. De vreo 2 saptamani se poarta rece...adica eu aproape in fiecare ii trimit cate un mesaj lung (5-8 mesaje intrunul) in care ii spun cat de mult o iubeesc si cat inseamna ea pentru mine. Si mai nou parca nu se mai bucura...cand ii spun ca se poarta rece imi zice ca nu stie sa isi exprima sentimentele, adica nu si le arata asa mult ca si mine.E posibil sa fie asa? Azi am intrebat-o daca vrea sa continuam sau nu,(pentru ca vad ca se poarta rece,adica cand ii zic ca o iubesc, de cele mai multe ori zice,, stiu ".Nu imi mai zice ca si ea ma iubeste), iar ea a spus ca da. Si ca de ce nu inteleg ca ea nu isi exprima asa puternic sentimentele. Eu tin enorm de mult la ea. Parintii ii cunosc, mama ei find impotriva noastra, dar tatal ei e de acord. Sunt convins ca alt baiat pentru ea nu exista, pentru ca mai toata ziua sta si vorbim la telefon, pe afara nu mai prea iese, etc.
A spus ca vrea sa fim impreuna pentru tot restul vietii, ca ma iubeste si nah. Ce parere aveti? Nu ma mai iubeste la fel? :/
Vrea sa ne despartim? Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| vampir004 a răspuns:

Pai, ar trebui sa o lasi cateva zile sa se gandeasca, ca asa nu faci nimic, e mai bine sa treaca cateva zile si dupa vorbeste cu eawinking

| vinusipaharu a răspuns:

Nu stiu ce sa zic.Probabil o fi doar o perioada de a ei.Da-i putin timp sa se linisteasca, n-o mai cauta. Dupa, daca ea te va mai cauta pe tine inseamna ca insemni ceva pentru ea.

| AdeutssaAde a răspuns:

Este o situatie destul de delicata,pentru ca poate mama ei ii interzice sa vorbiti, sau se uita prin conversatiile voastre si nu vrea sa aiba probleme.S-ar putea sa fie si plictisita pentru ca daca tu esti prea insistent te ia de idiot, asa ca incearca sa nu ii mai trimiti deloc mesaje o zi, doua, si vezi ce se intampa. Daca te iubeste cu adevarat se va intoarce la tine si te va intreba ce ai patit in mod clar. Funda? :X puppy dog eyes

| AndreiBOSSs explică:

Problema e ca o zi e super bine... o zi nu. Adica si azi, dupa ce nu am prea vorbit cu ea, ma tot suna sa vada ce fac..parca simte ca eu nu sunt ok...