| IDK98989823 a întrebat:

Bună,TPU. Sunt clasa 10-a.Din păcate am o poveste tragica.Pot sa incep prin a va spune ca am fost și eu fericit..Totul a început in iunie 2021, atunci cand am sustinut examenul de a 8-a,din pacate nu a fost totul la fel cu mi-am dorit si am intrat la un profil uman care nu imi place absolut deloc,am incercat sa ma transfer, anul asta, dar nu am reușit desi chiar am învățat... Dupa aceea, a inceputul adevaratul cosmar tatal si bunica mea s-au imbolnavit de covid 19..Pentru tatal meu a fost un adevarat soc,pentru ca mereu se ferea de pandemiei,chiar si la servici el nu dadea masca niciodata, desi nu avea alte boli, dar ghinionul lui a fost sa nu fie vaccinat.În 3 saptamani a murit bunica, care era ca și o mama penteu mine eram f atasat de ea, iar după inca 4 zile l-am pierdut și pe tata.Va dati seama ca a fost un adevarat soc,mi-a fost înjumătățita familia cum s-ar zice, doi pe pământ, doi sub pământ.Sufăr enorm, iar acum și mama s-a îmbolnăvit după un an de suferință. Durerea pe care o simt eu nu o simte nimeni și la scoala pe cât posibil încerc sa nu arat la nimeni.Da, este cu adevărat tragic ce am pățit și suferinta mea nu poate fi masurata in cuvinte.Nici nu va închipuiți ce am simtit si ce simt.Mi se rupe sufeltul cand altii au tata iar eu nu mai am de un an de zile.Parca totul in viata mea merge prost. Daca m-ati putea ajuta cu un sfat am simtit nevoia sa ma descarc..Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| codrin53i37 a răspuns:

Frate,asta e viața, se spune ca celor puternici li se dau încercări grele deoarece pot să le ducă.să nu îți fie rușine niciodată de ceea ce ti sa întâmplat.fii puternic.

| IDK98989823 explică (pentru codrin53i37):

Mersi mult chiar m-ai ajutat cu comentariul asta

1 răspuns: