| Alexannderrr a întrebat:

Buna TPU.
Sunt disperat nu mai stiu ce sa fac. Sunt clasa a 8a, si dupa cum stiti dau examen anul asta.
Faza e ca sunt foarte speriat la matematica. la romana ma descurc, dar la mate. Azi am facut un fel de simulare la mate. si am facut doar primul subiect corect restul nu aveam nici o idee cum sa le fac, mai ales la geometrie.
Va rog ajutati-ma nu veniti cu raspunsuri gen fii atent in clasa, fa teste multe.
Azi am avut o tema sa fac 3 teste. am avut bunavointa macar sa incerc sa vad cum sunt... nimic nu am facut.
Sunt disperat ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| quantshop a răspuns:

Urmareste toate video-urile de pe http://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

La un moment dat, matematica va parea mai simpla.

| Adyna92 a răspuns:

Incearca sa inveti formulele, si incearca sa faci cateva ore de meditatie. Te vor ajuta. Succes