| Kayn221 a întrebat:

Sunt gay ( nu ma judecati ). Am fost intr-o relatie cu un baiat mai mare cu 3 ani ( 23 )timp de 2 luni. ok. totul bine. frumos..ne intelegeam perfect, era si romantism. apoi s-a schimbat radical. devenise depresiv si mai dur ca de obicei. am incheiat relatia si am ramas prieteni. Dar e aiurea pentru ca ma gandesc mereu la el si simt un gol imens. Sunt foarte gelos cand imi zice de altcineva si nu stiu. ma simteam perfect cat eram impreuna. In continuare vorbim zilnic. si imi lipseste grija aia si romantismul. As putea trece cumva peste asta? Sunt mai sensibil din fire. si naiv. si pot sa zic ca ma las prea usor manipulat. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Nu ai ce face. Daca tu esti sensibil din fire si esti usor de ranit, asa vei suferi de cate ori o relatie se va destrama.
Incearca sa nu mai tii legatura cu tipul respectiv. E nociv iar fostii se lasa in trecut.

| Kayn221 explică (pentru sofisis):

Nu consider ca ar trebui sa renunt la a fi amici. adica clar o sa doara o vreme. abia am terminat relatia. dar cred ca e ok sa fie o relatie de prietenie happy O sa incerc sa fiu mai indiferent. pana la urma viata nu incepe si nu se termina cu nimeni big grin Multumesc

| sofisis a răspuns (pentru Kayn221):

Eu niciodata nu am inteles ideea de a ramane prietena cu fostul. Ca sa ce? Sa ne povestim cum ne... cu altii? E aiurea. Dar ma rog, tu faci cum simti. Doar sa ai grija ca aceasta dorinta de amicitie cu el sa nu mascheze de fapt sentimente de iubire si speranta de reimpacare.

13 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Ar fi mai bine spre binele tau daca ai incerca din toate puterile tale sa iubesti fetele NU baietii! Esti inca tanar poti schimba asta daca vrei! Gandeste-te ce viitor te asteapta daca ramai asa? Ia asta ca pe o boala si incearca se te vindeci! Bafta!

| sofisis a răspuns (pentru lpavel):

Stupid! Homosexualitatea nu e o boala de care trebuie sa te vindeci!

| lpavel a răspuns (pentru sofisis):

Dar oare ce e? Nu e o boala fizica ci psihica care trebuie tratata! Tie ti se pare ceva normal ca un barbat sa fie mama? laughing

| sofisis a răspuns (pentru lpavel):

Nu este boala. Si oricat ai zice tu, nu are tratament. E ca si cum te-as forta eu pe tine sa iti placa barbatii. Fix, dar fix aceeasi repulsie o simt ei fata de femei.

| sofisis a răspuns (pentru lpavel):

Si ca sa te lamuresc, este o schimbare chimica la nivel celular in momentul conceperii. Deci..nu e boala. Nu are tratament!

| lpavel a răspuns (pentru sofisis):

Pai e la fel daca si tu te-ai simtii printesa Diana reincarnata dar sunt sanse sa te vindeci din ceea ce crezi big grin asa si cu ei...big grin totul tine de psihica, important e sa vrei si sa faci efort sa te vindeci! De ce crezi ca sunt psihologii?

| sofisis a răspuns (pentru lpavel):

Nu tine de nici un psihic. Taman ce ti-am spus ca sunt niste schimbari chimice la nivel neuro-celular la momentul conceperii lor. Deci de cand sunt embrioni le e scris in adn ca vor fi atrasi de acelasi sex. Stii, atunci cand esti fanatic contra cuiva, e bine sa ai idee macar despre ce e vorba. Altfel pari incult.

| lpavel a răspuns (pentru sofisis):

Totul dar absolut tot ce exista in corpul omenesc e dirijat de creier! Cu asta am zis tot! Posibil sa par incult pentru o blonda dar eu nu ma supar, e doar o alta blonda ce trebuie tratata ca atare... laughing

| Andreeaaadc a răspuns (pentru lpavel):

Eu zic sa iei gandirea ta ca pe o boala lmao

| RaulAlmășan a răspuns (pentru sofisis):

Homosexualitatea e o boală.
Sau doar o curiozitate nebună.
Oare de ce organul genital al femeii e compatibil cu cel al barbatului?
Nu poti spune că e normal sa fii homosexual, corpul tău iti spune că nu e normal.
E chiar oribil sa iti placă asa ceva.
Si animalele tot după sexul opus umblă.
Dacă ar fi toti homosexuali, nu ar mai exista oameni astăzi.
Deci te întreb iar, e normal?
Dacă ar fi normal, noi cei care nu suntem Homosexuali nu am vedea ceva ciudat in homosexualitate.

| sofisis a răspuns (pentru RaulAlmășan):

Sunteti si tu si cei de mai de sus total semidocti in ceea ce consta genetica si chimia. Nu ma mai stresez cu voi ca am treaba.