| Tania0721667157 a întrebat:

sunt intro relatie de aproape 8 luni cu un baiat de 18 ani si eu am 15 ani si ne intelegem foarte bine si ne iubim si tinem unul la celalalt si intr-o zi m-am socat ca mo zis ca vrea sa ma intrebe ceva despre dragoste adica (s.) si nu ma asteptam cand ne intelegeam asa de bine si vrem sa ramanem impreuna,ce sa fac eu nu vreau sa ma apuc de acum sunt prea mine, si m-am socat cand m-o intrebat asta,chiar nu ma asteptam de la el,ce sa fac a zis ca vrea sa ma intrebe ceva despre dragoste si sigur se referea la s., si eu nu o sa ma apuc ca sunt prea mica, va rog niste sfaturi fara glume, chiar nu pot sa ma despart de el si parinti nostri sunt si prieteni si na? Fundita heeeelp

12 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Pai are 18 ani deja hormonii lui o iau razna, baietii astia isi iau fete mici pentru ca sunt mai prostutewinking Ai grija, nu te lasa la ei, te desparti si gata mai ai timp de relatii.

| mona a răspuns:

Era de asteptat sa bata apropouri, daca tu nu vrei ii poti spune si daca te iubeste te asteapta pana cand mai cresti

| MMihai a răspuns:

De bărbați ai să ai timp, după ce îți termini, cel puțin, măcar liceul.

Caută să te ocupi de carte și capitolul Bărbați după 19 ani.

Sunt foarte multe metode de evitare a unei sarcini nedorite și se folosesc simultan cel puțin 3 - 4 dintre ele, ( în același timp ).

Nu este problema mea, dacă tu te apuci să faci sex fără să cunoști și fără să utilizezi asemenea metode!

Femeia rămâne borțoasă, nu bărbatul!

| anonymus07 a răspuns:

Explica-i clar ca nu vrei sa-ti incepi viata sexuala de la aceasta varsta.
Daca te intelege te va astepta, daca nu, inseamna ca scopul lui e clar:sa faca sex cu tine si nu sa-si petreaca restul zilelor alaturi de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cred ca e prea devreme sa-ti incepi viata sexuala.Vei mai schimba scoli si prieteni.O va face si el, dar cea mai afectata poti fi tu. Spune-i deschis ca nu e timpul si vei vedea ce anume intentioneaza.E prea devreme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

După cum știi, pe piramida lui Maslow se află și această nevoie de sex. Da, sex, fată, sex! Nu mai cenzura cuvinte aiurea, nu mai suntem pe vremea bunicii ca să consideram sexul un subiect tabu. Băiatul are o vârstă normală pentru a-și dori așa ceva de la tine, vrei să te mai aștepte 3 ani?
N-ai să vezi!
El ar trebui să se informeze asupra complicațiilor ce pot apărea la vârsta ta și despre riscul de cancer de col uterin. De fapt, fă-o și tu. Da, ai dreptate, ești prea mică pentru sex, dar el poate fi pregătit oricând. Puteți să vă iubiți și fără sex, depinde cât mai rezistă relația. El ar trebui să te înțeleagă. Nu fă sex cu el doar ca să îl păstrezi.

| e1xtz a răspuns:

Din start nu este normal ca ai inceput o relatie cu el..are 18 ani, si multi ipocriti(e)sar cu gura ca daca te iubeste te asteapta 3-5 ani..Are 18 ani, e normal sa isi doreasca si apropiere fizica, anormal este ca aveti voi o relatie.el ar trebui sa aiba pe cineva de varsta apropiata cu el, iar tu sa te tii de scoala si daca e sa ai prieten, sa fie de varsta ta..si sa va pupaciti prin parc cel mult..asta daca nu vrei sa fcai parte din categoria aastora mici care fac sex la 14 ani

| Raiiiisa a răspuns:

Ce te-a socat asa tare? Ce credeai ca o sa astepte un baiat de 18 ani? Nu esti pregatit si nu vrei sa te apuci de pe acum, dar nu vrei nici sa te desparti de el..nici tu nu stii de ce vrei.
Iti dau un sfat : sa nu faci dragoste cu el doar pentru a-l tine aproape de tine, asta nu e o garantie ca in ziua urmatoare nu-ti va da papucii:*
Daca stii ce vrei de la viata, fa-l sa inteleaga si pe el asta. Daca te doreste cu adevarat o sa astepte, iar inainte de a intra intr-o relatie si cu un baiat mai mare, gandeste-te si la ce urmeaza.Nu toate lucrurile se intampla asa cum ni le imaginam noi.

| KissRaulYo a răspuns:

IDEM ciara... spune-i ca nu vrei sa-ti incepi viata sexuala de pe acum

| adytzza77 a răspuns:

Nu face asta, ai tu timp pana la 18 ani.

| mariaion a răspuns:

Esti sigura ca ai 15 ani ca dupa cum scrii cred ca ai 10-11