| Diiaa a întrebat:

Sunt la prima mea intrebare deci...Am 14 ani si imi place mult de un baiat care are 15. Fac sport cu clasa lui lunea.Atunci il pot vedea timp mai indelungat laughing. Ii am adresa de hi5 dar mi-e prea rusine sa-i adaug id-ul si sa-i spun ca il plac sa fata in fata. El ae prietenii si prietenele lor si daca vpr rade de mine.Adica necunoscuta aia vine deodata si-i spune. O data m-a impins o colega si am cazut in el dar nu l-am dat jos si am fost prea rusinoasa sa-i zic macar un scuze sau ceva. Ce as putea face? Dau fundita puppy dog eyes.

Răspuns Câştigător
| Bibutzu a răspuns:

Esti o fire mai timida nu? am si eu multe prietene asa! si am trecut impreuna cu ele prin situatii similiare. cand a trebuit sa combinam o pr mai rsinoasa cu. frumosul scolii.etc.ai puate sa te duci la sport imbracata sexy. un tricou decoltat! sa nu-ti fie rusine sa vb cu el. pentru ca baietilor le plac fetele mai tupeiste si dese ori chiar sa faca primul pas ele! sau ai putae incerca sa iti faci prieteni in asa fel incat sa aveti prieteni comuni ca sa te poate ajuta sa te cunosti mai bine cu el! pup

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce sa-tie fie rusine sa-i bagi id-ul?raised eyebrows daca il placi baga-l si vorbeste cu el pe mess caci cu timpul poate va veti imprietenii si veti sta impreuna si pe la scoalatongue in primul rand ca sa o luam asa el stie "ca existi?"big grin adica stie cine esti sau chestii din astea sau esti pur si simplu invizibila pentru el?straight face

| edy132 a răspuns:

Hee ce frumoasa e dragostea nu? (eu nu cred) Pacat ca intervine mereu timiditatea ne ne ne...Cred ca mai mult iti e teama de el decat de ce cred ceilali, dar daca e asa cum zici tu. Du-te la el cand este singur si intra in vorba si in timp ce faci asta gandeste-te la altceva ca sa iti mai treaca din tensiune. Nu te lasa controlata de emotii spuneti in gand ca tu esti sefawinking.
Sa te intorci cu rezultate pozitive. Mult succes.

| Madalyn a răspuns:

Daca nu-i spui. arata-i happy cu rusinea mori de foame!
Totusi, eu am 18 ani si din clasa a IX-a mi-am ordonat sa nu mai umblu cu nici o fata din clasa sau din scoala. o relatie nu poate dura mult, mai ales la varsta ta, dar cine stie happy
Oricum, tu ca fata nu trebuie sa faci mare lucru... depinde de el daca te place sa faca primul pas! Tot ce trebuie sa faci tu este sa "existi" cat mai mult prin preajma lui ca el sa te descopere si sa se apropie de tine, asta in cazul in care o sa-i placa de tine!
Tu daca o sa incepi sa faci maimutareli prin preajma lui, nu faci decat sa-l indepartezi sau sa te arate cu degetul! Fii tu insuti si stai pe langa el fara sa te bagi in seama, instinctul tau de fata va sti cand masculul va simti parfumul tauwinking
Succes!