| Anonim007363628 a întrebat:

Bună TPU
Sunt o fire sensibila și mi se pare ca am anxietate
Efectiv trec pe lângă oameni, copii și mi-e rușine/frică de ei
Mie rușine cu fata mea
Mi se pare ca toată lumea vorbește pe la spate de mine și rade de mine
Vreau un răspuns mai complex care mă va ajuta! laughing)

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna!

Trebuie sa intelegi ca aceste lucruri sunt doar in mintea ta, de ce te-ar vorbi cineva pe la spate? Ce motiv ar avea? Lumea oricum vorbeste despre alte lucruri, nu iti bate capul cu asta, nu ai de ce sa iti faci griji.

Iti pare ca ai anxietate? Daca vrei cu adevarat sa te simti bine, atunci asa o sa fie, dar trebuie sa vrei asta, in primul rand big grin

Iti este rusine cu fata ta? Pai de ce? Ce treaba are?
Sigura persoana care te demoralizeaza esti tu, asa ca trebuie sa fii impacata cu persoana ta big grin

Hai ca poti! Numai bine si sarbatori fericite sa ai! ^_^

| Anonim007363628 explică (pentru DoarBogdan):

Mulțumesc... M a ajutat foarte mult ceea ce ai spus?

| DoarBogdan a răspuns (pentru Anonim007363628):

Ar fi mai multe de spus, si o sa mai vina astfel de momente, conteaza cum treci prin ele. Pentru orice alte intrebari, sunt aici.

Numai bine! ^_^

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vezi un psiholog.