Întrebare recomandată | Korman98 a întrebat:

Sunt pasionat de numismatica, insa sunt minor si ca orice in orice pasiune trebuie investiti bani.Cum as putea sa-i fac pe parinti sa imi impartaseasca pasiunea sau macar sa ma sprijine financiar?

Răspuns Câştigător
| ohSzoeezoSie a răspuns:

Aici este chestia si de partea financiara care depinde de ei, dar daca esti sigur ca asta este pasiunea ta fara frica si teama intreaba-i daca sunt de acord sa te sprijine si sa investeasca bani in pasiunea ta.
Fii sincer si direct cu ei!
Succes!

| Korman98 explică (pentru ohSzoeezoSie):

Financiarul pana intr-un anumit punct nu ar fi o problema (ma refer aici ca nu o sa-mi dea nu stiu cate sute de lei doar pentru pasiunea mea) dar cand mai achizitionez monede ei spun ca dau banii pe prostii.

1 răspuns: