| YourDwarf a întrebat:

trebuie neaparat sa invat spagatu si sfoara va rog ma ajutati dar rapid ca e urgent va rog mult dau funda orice

5 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Ai nevoie sa de un profesor de sport sa te invete. Incearca totusi sa te uiti pe youtube, poate acolo vei gasi.
PS: Avem acelasi nume (Delia).

| strengaritzza a răspuns:

Iti trebuie un indrumator, un antrenor de sport sa te invete cum sa faci. Deoarece trebuie sa ai corpul elastic ca sa poti face chestiile acestea. Trebuie sa ai mult antrenament. Eu am incercat singura sa fac acasa, dar n-am reusit.

| Victorita15 a răspuns:

Inscriete la niste lectii de dans. de obicei, la dans se practica cel mai mult spagatul. Daca nu vrei lectii de dans, inscriete la gimnastica. Spagatul se invata incetul cu incetul, nu il vei putea face atit de repede precum poti. Am crezut si eu ca e usor, dar l-am invatat in cam 2-3 luni. Depinde de fapt si de numarul de antrenamente si cit efort depui la antrenamente. Iti sugerez sa practici gimnastica sau dansurile. Mult succes.