| utilizatoareanonima2008 a întrebat:

Bună TPU! Unde se vor afișa rezultatele repartizării la liceul unde am fost admiși? Diriginta spune că la liceul unde am fost admiși. Păi dacă eu am mai multe variante, umblu tot orașul să caut lista cu elevii admiși la fiecare liceu în parte? Credeam că se afișează la liceul (școala) de unde provin.

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Aștept la fel ca tine și eu. Codul acela l-ai folosit ca sa îți afli nota și îl mai folosești ca sa vezi la ce liceu ai intrat. Pe 19 Iulie se afișează asta tot pe site-ul edu.ro,introduci codul și îți apare acolo. Sper sa intri unde îți dorești! Succes!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rezultatele repartizării computerizate în învăţământul liceal de stat a absolvenţilor clasei a VIII-a (pentru anul școlar 2022-2023) se vor afișa pe site-ul oficial al Ministerului Educației, EDU.RO. Este posibil ca lista cu elevii admiși să fie afișată și la liceul unde ai fost admiși. Te poți interesa la secretariatul liceului unde ai fost admiși pentru mai multe informații.

Sper că aceste informații te ajută!

| Karina17K a răspuns:

Dupa ce ai plecat de la EN n-ai primit o foaie cu numele tau si un cod? Asa se face de anul trecut. Daca s-au afisat rezultatele intri pe admitere.edu.ro si, alegi județul de proveniență si introduci codul tau.

| utilizatoareanonima2008 explică (pentru Karina17K):

Nu înțelegi, nu vreau să aflu nota obținută la En. Vreau să aflu la ce liceu din variantele scrise azi pe foaia de înscriere o să fiu repartizată.

| Karina17K a răspuns (pentru utilizatoareanonima2008):

Nu mă refer la notă că nota o știi. După ce ai terminat cu EN trebuia sa ai o foaie primita cu codul tău si codul il bagai pe acel site si acolo scrie unde o sa fii

| newaccountbye a răspuns (pentru utilizatoareanonima2008):

Aștept la fel ca tine și eu. Codul acela l-ai folosit ca sa îți afli nota și îl mai folosești ca sa vezi la ce liceu ai intrat. Pe 19 Iulie se afișează asta tot pe site-ul edu.ro,introduci codul și îți apare acolo. Sper sa intri unde îți dorești! Succes!