| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Bună TPU.Vă rog sa imi dati si mie un sfat. 8 luni,relatia a mers foarte bine, ne.am vazut am petrecut timp impreuna.Acum o saptamana,"prietena" mea "cea mai buna", imi e si scarba sa o numesc asa, s a cuplat cu el..Noi doi eram certati,deoarece era gelos pe un baiat cu care eu vorbeam mereu,dar doar ca prieteni.Ea, bineinteles ca a acceptat.Am vorbit cu el,mi a spus ca asta a fost, e cu ea acum si e fericit.In acelasi timp, altei prietene ii spunea ca se desparte de ea pentru ca imi simte lipsa..Ne am vazut toti 3, ei doi, eu si inca un prieten.Bineinteles,m a bagat in seama doar pe mine,imi spunea sa imi pun gluga in cap ca racesc,sa nu mai fumez atat ca nu e bine,ca o sa vorbeasca el sa se asigure ca nu mai am de unde sa cumpar.(asta intamplandu se intr un sat).Nu s au atins,nici macar nu a luat o in brate,prin mesaje nici atat nu vorbesc
I am dat mesaj.L am intrebat ce face,daca e bine.Mi a spus ca e cel mai fericit alturi de "Y" in timp ce prietenei mele care era langa mime dar el nu stia,ii spunea ca e terminat psihic.
In alta seara,pur si simplu ma saturasem.Ea imi spunea ca e fericita ca e cu el,ca o sa i spuna mamei ei de el. Eram afara,la magazinul baiatului pe care era gelos. Eu stateam cu el,glumeam, el a venit si a vazut.Pe ea nu a bagat o in seama si mi a spus seara prin mesaj " Tu vad ca iar ai treaba cu...X..."
Ce sa fac? Am incercat sa ii spun ca nu am nicio treaba cu el,si sunt constienta ca face misto de prietena mea,ca tot la mine de gandeste...
Sincer,imi e ff frica sa nu il pierd, tin mult la el si nu vreau sa pierd 8 luni de fericire din cauza unei mizerii
Dau funda,sau cum se numeste!
Va pup, multumesc ca va pierdeti timpul cu mine

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand rupe prietenia cu "prietena" ta, ea nu iti este o prietena adevarata.
Pe urma, daca il mai vrei pe iubitul tau chiar trebuie sa fi atenta sa nu-l faci gelos.
El s-a razbunat pe tine, de asta s-a cuplat cu prietena ta.
Deci el trebuie sa vada ca doar pe el il bagi in seama si pentru un timp ar trebui sa eviti intalnirile/discutiile cu acel amic din care cauza a devenit gelos iubitul tau.

1 răspuns:
| Doub a răspuns:

Mda, păi, mai fă şi tu o ultimă încercare. Spune-i că îl vrei, bla, bla, că ţii la el. Bate-l la cap că nu ai nicio treabă cu respectivul şi că tu te-ai îndrăgostit de el, nu de altul. Dacă nu îţi răspunde la fel sau îşi continuă relaţia cu tipa, nu prea mai are sens.
Oricum, baftă.