| JojoLino888 a întrebat:

va rog sa imi dati un sfat si sa ma ajutati, va spun pe scurt, prietenul meu a plecat incolo, suntem de 7 luni impreuna, de fapt eram. El m-a pus sa aleg intre scoala si el, si nu ma lasa sa merg la scoala.Am mers pentru ca trebuia sa dau tezele si acuma vrea sa se razbune pe mine, are niste poze cu mine (indecente) pe care le-a trimis lu' mama...va dati seama ce a putut face, a spus ca daca mai merg la scoala o zi vede tot liceul pozele, ce sa fac? Am avut incredere in el, ma santajeaza cu poze, ieri nu am mers si am dat teza la mate, nu prea am note la materii si nu pot sa merg ca mi-e frica de ce o sa se intample...ce sa fac? Am vorbit, dar nu intelege ...acuma nu mai suntem impreuna, nu mai vorbim, dar a spus ca daca merg pune pozele chiar daca nu mai suntem impreuna. Nu spuneti sa merg la politie sau sa vorbesc cu ai mei...mama nu cred ca si-o dat seama ca eram eu in poze ...ca fata nu se vedea.A spus ca daca nu is a lui nu ia a nimanui... face asta doar pentru ca am mers 2 zile la scoala. Il iubeac chiar daca face ce face.Cum fac cu scoala? Cum o sa mai dau ochii cu ai mei sau cu lumea? Va rog ajutati-ma...plang toata ziua si nu dorm..ma gandesc ce sa fac ..nu vreau sa raman corigenta sau poate chiar repetenta...eu i-am trimis poze pentru ca il iubesc si am avut incredere in el...dar nu am crezut ca o sa se ajunga aici doar pentru ca am mers la scoala ...pentru ca nu vreau sa am probleme. sad sad Imi vine sa mor.

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Aşa păţiţi când vă încurcaţi cu toţi GOLANII şi vă lasaţi "fraierite" să pozaţi în tot felul de ipostaze indecente sad
Unul din-ăsta NU ţi-e "prieten", este unul care PROFITĂ de tine & îşi bate JOC de tine şi de viitorul tău!

Altă dată să fii mai ATENTĂ cu cine te cuplezi!

În privinţa problemei tale, SINGURUL sfat CORECT este să continui să mergi la şcoală!
În plus, NEAPĂRAT TREBUIE să vorbeşti cu părinţii tăi şi, împreună, să mergeţi să depuneţi o Plângere la Poliţie!
Altfel NU vei scăpa de acest golan!

Ţine minte un lucru : el NU te iubeşte, el PROFITĂ de tine şi îşi bate JOC de tine & de viitorul tău!

Toate cele bune!