| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Tot am vazut atatea anunturi, stiri si site-uri in care se specifica venirea sfarsitului lumii si sunt foarte ingrijorata, nu pot dormi, sunt inspaimantata! Va rog ajutati-ma e adevarata chestia? Argumentati plss cat mai detaliat am 16 ani si ma ingrijoreaza acest lucru, iubesc viata si nu vreau ca totul sa se sfarseasca sad

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Totul e doar un mit, stai linistita. E putin surprinzator ca cineva la 16 ani sa mai creada in astfel de prostii dar te pot asigura ca nu se va intampla nimic. Data de 21 decembrie reprezinta sfarsitul unui calendar mayas, sfarsitul unui ciclu daca ai vrea, ce, in mod normal si natural va fi urmat de catre un alt ciclu ce se presupune a incepe din data de 22 decembrie. Normal ca fiecare incearca sa speculeze ''sfarsitul lumii'' cat mai bine, si eu voi avea un eveniment inter-liceal cu o tema ''apocaliptica'' in acea zi dar nu e nimic mai mult. Nu se va sfarsi lumea. Singurul lucru care se va sfarsi va fi ziua de 21 decembrie, atunci cand va veni ziua de 22laughing). Stai linistita si nu mai iti fa griji. Esti in fond, ti-am spus, prea mare pentru a mai crede in asftel de povestihappy.

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Stai linistita! Iubeste viata in continuare! Nu vine decat sfarsitul anului!

| oOSaritaOo a răspuns:

Stai fată liniştită, nu vine niciun sfârşit... nu mai asculta aberaţiile astea. Sfârşitul lumii a fost şi anul trecut, şi acum 2 ani şi acum 10 ani... aşa va fi şi anul viitor şi peste 5 ani. oh go on

| Încrucişătorul a răspuns:

Prietena, apocalipsa lu' peste prajit se intampla cand iei laxative sau cand pici la scoala. So sit back and enjoy the show...

| Sadop a răspuns:

Nu, nimic nu e adevarat happy
Nimeni nu stie cand vine Sfarsitul Lumii, doar Dumnezeu! Sunt doar prostii inventate oh go onj.
A mai fost sfarsitul lumii si in 2000, 2002, 2007, 2011 laughing
Nu iti fa griji ca nu e real nimicwinking

| rebecutzaa a răspuns:

Doamne oameni buni ce aveti? tot am auzit intrebari din astea pe TPU! stai linistita nu se intampla nimic astia zic la stiri numai sa aiba audienta si unii fac ca sa castige bani! nu va fi sfarsitu lumii vom intra intr-un nou ciclu de viata si 2100 de ani am fost in zodia pesti si vom intra in alta zodie! asta e tot!

| andreeaaa0123 a răspuns:

Offf. E a nu stiu cata oara cand se spune ca vine sfarsitul lumii. Totul e doar un mit... Unii nascocesc zvonuri si altii ca sa faca publicitate, audienta si asa mai departe fac un mare scandal din chestia asta. Asa ca stai linistita! Nu vine sfarsitul lumii!

| singer a răspuns:

Numai dumnezeu stie cand vine Sfarsitul lumii...fii linistita si ai grija de tine..totul o sa fie bine. funda?