| NirvanaGrrr a întrebat:

TPU! Viata mea sociala e varza. Prietenii nu prea stau cu mine, nu prea vorbesc cu mine, iar de iubit nici nu mai spun. Unul singur am avut in 15 ani de viata. Stiu ca majoritatea veti spune "Ai 15 ani, ce-ti trebuie iubit la varsta asta?". Am nevoie, simt nevoia de a avea pe cineva care ma iubeste, in afara de parinti sau alte rude. Eu rau nu arat, am doar note de 10 la scoala, fitoasa nu sunt, deci care e problema? Si ce pot face sa am prieteni?

Răspuns Câştigător
| AtateaConditii a răspuns:

Trebuie sa fii mandra de tine si sa arati asta. Sa dai mereu replica la vorbele rele, sa arati ca nu iti pasa. Sa fi increzatoare in tine si sa te aranjezi( in caz ca nu arati foarte bine). Cum te vezi tu asa te vad si ceilalti. Probabil tu te vezi plictisitoare, neprietenoasa si te comporti asa cum crezi ca esti, dar tu nu esti asa e doar fatada ta. Sunt sigura ca, cu prietenii apropiati esti de treaba si foarte sociabila, la inceput e mai greu.

4 răspunsuri:
| JohnnyWylde a răspuns:

Eu cred ca tu privesti doar jumatatea goala a paharului (cum se spune), si nu pretuiesti destul ceea ce ai. Adica chiar tu ai spus-o esti inteligenta, arati bine, ai bun simt. Nu ai nevoie de o gramada de prieteni ci doar de 1 - 2 alaturi de care sa te simti bine, restul tipilor din clasa ta vor ramane doar la nivelul de colegi.

| NirvanaGrrr explică (pentru JohnnyWylde):

Problema e ca nici acei 1-2 prieteni nu ii am...Chiar ieri, "prietena mea cea mai buna" mi-a spus ca tunsoarea mea e de cu**a. mno, EU CE SA MAI SPUN laughing

| unpustiobisnuit a răspuns:

Icearca sa intri cu ei in vorba. gasiti-va interese comune

| StefaniaGeanina a răspuns:

Ei te considera tocilara, ca ai numai note mari si inveti, iar cei de la tine din clasa sunt probabil invidiosi si cu mult sub nivelul tau de inteligenta...De obicei asta se intampla... daca vrei pot sa-ti ofer prietenia mea, chiar daca sunt fata