| Bєshka a întrebat:

Voi ce faceti ca sa retineti ce ati invatat? Eu tot invat intruna si nu-mi ramane nimic in cap.Si maine scriu 2 teste si inca nu stiu nimic.Dau funda daca imi merge si mie!

Răspuns Câştigător
| Tudor_Florin_1990 a răspuns:

Eu personal citesc tot ce trebuie sa invat ca pe o lectura, de vreo doua-trei ori, apoi insist pe ceea ce mi se pare mai greu de inteles, apoi imi fac un rezumat (4-5 idei/pagina, pe care sa le dezvolt personal). Important e sa iti placa si sa vrei sa inveti!

1 răspuns:
| DayaDaya a răspuns:

Eu am o metoda mai interesanta de invatat, citesc odata sau de doua ori textul apoi imi amintesc textul, inchizind ochii si imi amintesc foaie pe care e scris textul, nu stiu daca toti pot asa(cred ca am o memorie vizuala buna)