| ficus a întrebat:

Hey

Am fost cu un baiat timp de 2-3 luni si dupa ne-am despartit.

El vrea sa ne impacam dar eu nu vreau, a inceput sa ma streseze de o luna eu ii spun ca nu mai vreau dar el tot insista. A inceput si cu faze gen :"tot ce vreau e sa mor, fara tine nu pot sa traiesc" lucruri care pe mine nu ma prea impresioneaza

Eu nu inteleg de ce el insista este mai mare decat mine (este mai mare cu 3 ani) poate avea si alte fete, dar el mereu isi face cate o obsesie pentru o fata (anul trecut facea aceleas lucruri unei alte fete)

Daca vede ca sunt cu alt baiat il ameninta.

Voi ce ma sfatuiti sa fac? Cum sa scap de el?

Răspuns Câştigător
| LastWord a răspuns:

Tipic pentru baieti sa vorbeasca aiurea (" ma omor" sau " ma arunc de pe bloc " sau ce stiu eu ce le mai trece prin cap.) Nu au ei asa de mult curaj. oh go on ei vor mereu sa aiba ce nu pot avea. Cred ca ar trebui sa ii explici cat de clar posibil cum stau lucrurile. Si sa-i dai de inteles ca intre voi chiar nu va mai fi nimic. La inceput o sa faca fite, o sa zica ca te-ai schimbat, ai devenit mandra sau ceva de genu. Nu-i da in niciun caz inca o sansa. Sper ca te-am ajutat. Succes big grin

5 răspunsuri:
| trashcan a răspuns:

Ai putea sa ii spui ca vei lua masuri drastice,[il ameninti cumva si tu], siii spui ca daca nu te lasa in pace, il acuzi de hartuire [tonguethinking nu il acuzi.dar.il pacalesti. ii zici ca il acuzi la indrumator, sau daca e mai rau, apelezi la autoritati.].
Spune-i ca dragoste cu sila nu se poate.Intelegi ca a fost odata ca niciodata, ati trecut printr-o perioada frumoasa, dar gata! Fiecare trebuie sa isi vada de drum.alte etape.Imi imginez ca el e intr-a 12-a? Zi-i ca, el va pleca in curand, si trebuie sa isi vada de viata. tu nu vrei sa ii fii o piedica.happy
Succes :-s

| trashcan a răspuns:

Pe laga asta.ai putea sa incerci sa il eviti.thinking

| matzakitty a răspuns:

Daca ai probleme cu persoane de acest gen "fara tine nu are rost" cel mai bine este sa ii spui: NU AI DECAT! sa nu te lasi impresionata pentru ca asta vor, sa iti gaseasca punctul slab. (iar asta o stiu de la un psiholog)

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, spune-i ca chiar nu mai vrei sa fii cu el, si sa se omoare, daca e asa obsedat, ca tu nu il mai placi si gata, si daca chiar nu reusesti mai acorda-i o sansa, dar fa tot posibulu sa greseasca cu ceva ca sa-i arati ca nu iti place acl tip de baiat!