| user643890655 a întrebat:

Buna TPU! vreau sa ma bag intr-un grup de prieteni,dar nu stiu cum,adica cum,in acel grup se afla colegii cu care imi doresc cel mai mult sa fiu prietena, dar nu stiu cum, ceva sfaturi va rog.cum credeti ca as putea prinde curaj sa vorbesc cu ei?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Că să intri într-un grup trebuie mai întâi să "recrutezi" pe cineva de acolo, un membru mai abordabil. Te împrietenești cu el, comunici iar el le va povesti celorlalți despre tine, te va prezenta lor, și așa pas cu pas, vei incepe sa comunici și cu ceilalți membrii ai grupului.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa cauti subiecte comune de vorbit, sau poate sa gasesti un hobby care ii place cuiva din acel grup, dar sa fie real. Daca te prefaci si minti, isi vor da seama. Daca incerci a te bagi in seama cand ei toti discuta prin pauze sau rad, nu cred ca va functiona.Deci mai bine cauti sa te imprietenesti cu o singura persoana, care ulterior te va introduce celorlalti.

Apoi, presupun ca vorbesti de un grup foarte popular in scoala sau? De ce ti-ai dori atat de mult sa faci parte din grupul lor?

| user643890655 explică (pentru dullcat):

Da,in acel grup e si baiatul de care imi place